Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Ryžių Patiekalai Naudingi Sveikatai

Didžioji dalis ryžių dabar yra sukultūrinti ir specialiai auginami maistui. Laukiniai ryžiai tapo retenybe. Ryžiai skirstomi į kelias rūšis: su luobele vadinami rudaisiais, o apdoroti ryžiai, nuo kurių yra pašalintos luobelės, vadinami baltaisiais. Pastarieji mažiau naudingi, nes ryžius šlifuojant (šalinant jų luobelę) prarandama daug mineralinių bei skaidulinių medžiagų.

Dragon Roll Super MacroTačiau tokių ryžių privalumas tas, kad jie greičiau išverda. Beje, ryžių luobelės (sėlenos), Japonijoje vadinamos nuka, Azijos šalyse yra labai vertinamos ir daug kur vartojamos. Iš jų spaudžiamas gydomųjų savybių turintis ryžių aliejus. Parduotuvėse galima įsigyti ir ryžių sėlenų aliejaus bei juo gardinti daržoves, košes.

Maistingiausi yra rudieji ryžiai, kuriuos patartina įtraukti į kasdienį racioną. Ypač virti ir valgomi su daržovėmis (vegetariškas plovas ir kt.) gali atstoti pagrindinį patiekalą ar būti garnyras prie mėsos, žuvies. Ryžių galima valgyti kasdien, kaip tą daro daugelis tautų. Negailėkite laiko jiems ruošti (nes verda ilgiau nei baltieji) – gausite organizmą valančių maisto skaidulų. Ryžių košė tinka visiems žmonėms, ypač vyresnio amžiaus ir vaikams. Saikingiau reikėtų ryžių valgyti turintiesiems antsvorio arba jei yra užkietėję viduriai.happy eating rice

Ryžiuose yra daug maisto medžiagų: angliavan-denių, baltymų, maistinių skaidulų, geležies, vitaminų (B grupės ir kt.). Kadangi visos šios medžiagos puikiai suderintos, ryžiai tinka dietinei mitybai, ypač virškinimo sutrikimų kamuojamiems žmonėms, nes ryžiai nepučia vidurių. Be to, juose nėra baltymo gliutenino (arba kitaip glitimo), kuris sergantiesiems celiakija sukelia sunkų viduriavimą ir žarnų gleivinės pakitimų.

Ryžių nuoviru nuo seno gydomas viduriavimas. Taip pat jis slopina skrandžio motorinę veiklą, todėl labai tinka ūmiems skrandžio ir žarnyno sutrikimams, dizenterijai gydyti. Ryžių sėlenos, kuriose gausu vitamino B1 gali būti papildoma priemonė nuo avitaminozės.

Tačiau ilgesnį laiką valgydami vien ryžių pritruktumėte būtiniausių mineralų ir vitaminų. Nors ryžių baltymai labai vertingi ir lengvai įsisavinami, juose nėra visų nepakeičiamųjų aminorūgščių. Tad kasdienį racioną reikėtų paįvairinti baltymingais produktais.

Komentarai