Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Lipomos gydymas, šalinimas, požymiai, operacija

Anot chirurgų, lipomų nereikia operuoti, kol jos nedidelės ir netrukdo, nekelia estetinio diskomforto. Jeigu lipoma labai padidėja, gali spausti nervus, kraujagysles, trikdyti aplink esančių audinių mitybą bei funkcijas. Tokiu atveju riebaliniai dariniai operuojami, šalinami lazeriu arba išsiurbiami. Naujausias ir pažangiausias (tiesa, ir, ko gero, brangiausias) lipomų šalinimo būdas – lazeriu. Operuojant lazeriu, mažiau pažeidžiami aplinkiniai audiniai, mažiau kraujuoja ir gražiau gyja žaizdos, lieka mažesni randeliai arba iš viso jų nelieka. Prieš šias procedūras taikoma nejautra.

Lipoma – gerybinis riebalinio audinio navikas. Paprastai vystosi ten, kur yra gausiausios riebalinių ląstelių sankaupos: sprando, kaklo, nugaros srityje, kojose, rankose, krūtyse. Lipomų gali rastis ant bet kurios kūno vietos: ant veido, galvos, kirkšnių ir kt. Jų būna pavienių ir daugybinių, nuo kelių centimetrų skersmens iki kiaušinio dydžio. Paprastai lipomos yra neskausmingos, minkštos, paslankios. Lipomų gali atsirasti bet kokio amžiaus vyrams ir moterims. Gerybinių riebalinių darinių gali rastis ir labai jauniems žmonėms, netgi vaikams. Lipomų atsiradimo priežastys ligi šiol neaiškios. Manoma, kad tai genetiškai paveldima. Jeigu lipomų turėjo tėvai, seneliai, jų gali atsirasti ir kuriam nors vaikui ar vaikaičiui. Lipomos nepavojingos, niekada netampa piktybinės. Vis dėlto pastebėjus kokį guzelį, minkštą darinį reikėtų pasikonsultuoti su chirurgu. Jis turi nustatyti, ar tai tikrai nėra piktybinis navikas ir pan.

Lipomos dažniausiai yra paveldimos. Turėjau pacientą, kuriam kiaušinio dydžio lipomų buvo ant galvos, o išoperuotos jos vėl atsinaujindavo.

Iš savo darbo praktikos galiu pasakyti, kad lipomų atsiradimą lemia ne vien genetika. Manyčiau, kad jų atsiradimo priežastis gali būti sutrikęs riebalų skaidymas, nusilpusi kepenų veikla. Mat kepenys gamina tulžį, kuri dalyvauja riebalų skaidymo procese. Taip pat teigiama, kad lipomų gali vystytis tose vietose, kuriose buvo pažeisti audiniai.

Komentarai