Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kaip Išsirinkti Treniruoklį

Treniruoklis – puiki investicija į jūsų grožį ir sveikatą

Learning processArtėja didžiausios metų šventės Kalėdos ir Naujieji metai, kurias norite sutikti tobulesnėm kūno formom, bet neįsivazduojate kaip tą padaryti? Jūsų problemą išspręs treniruoklis!

Įslgijusi treniruoklį, sutaupysite ir laiko, ir pinigų, nereikės akis išdegus po darbo skubėti į sporto klubą. Juolab kad gyvenant pašėlusiu tempu, ne visada tam lieka laisvo laiko. Taigi treniruoklis namuose suteiks galimybę mankštintis bet kurią laisvesnę valandžiukę: žiūrint televizorių, užmigdžius vaikus, kol verda vakarienė…

Kokį treniruoklį rinktis

Jei jau apsisprendėte įsigyti treniruoklį, prieš pirkdama atkreipkite dėmesį į tai, kokių tikslų norite pasiekti bei kokias kūno vietas padailinti. Skirtingi treniruokliai: lipynės, elipsiniai, dviratiniai ar pilvo preso – padeda veiksmingai treniruoti ir gražinti tam tikras raumenų grupes.

Dviratinis treniruoklis veiksmingai tirpdo riebalus nuo apatinės kūno dalies, spartina kalorijų deginimą. Mankštinantis stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema, ugdoma ištvermė, lavinami kojų, sėdmenų, ypač šlaunų raumenys. Dviratiniu treniruokliu veiksmingų rezultatų pasieksite, jei mankštinsitės kas antrą dieną ir tam skirsite nuo 45 minučių iki 1,5 val. Po tokios treniruotės taip pat galima atlikti keletą pratimų su svarmenimis – dar labiau sustiprės rankų ir pečių raumenys.

Elipsinis treniruoklis – tai bėgimo takelio, lipynės ir dviračio derinys. Toks treniruoklis veiksmingai tobulina ir apatinę (blauzdas, šlaunis, sėdmenis), ir viršutinę (rankas, pečių juosta) kūno dalį. Todėl yra optimalus pasirinkimas toms moterims, kurios siekia sustiprinti problemiškiausių kūno vietų raumenis. Be to, treniruojantis tokio tipo treniruokliu, mažiau apkraunami blauzdos, klubo, pėdos, kelio sąnariai.

Žingsniuoklis (lipynė) tinka moterims, kurios nori treniruoti kojų, dubens, sėdmenų raumenis. Su žingsniuokliu galima atlikti blauzdų, šlaunų, kelio, čiurnos, sausgyslių tempimo pratimus. Šie treniruokliai dažniausiai būna dviejų tipų: įprasti (pedalai minami taip lyg lipant laiptais) ir su žingsnio nuslydimu į šoną. Pastarieji yra efektyvesni, nes tokiu būdu galite treniruoti ir šoninius šlaunų, Ir sėdmenų raumenis. O dažnai komplekte esančios elastinės gumos padeda mankštinti ir lavinti rankų raumenis. Vienas didžiausių žingsniuokliu privalumų yra tai, kad jie yra nedidelių matmenų, kompaktiški, todėl jam pastatyti atrasite vietos net ir nedideliame bute.

Pilvo preso treniruoklis geras pasirinkimas norinčiosioms lavinti pilvo preso, šoninius juosmens, nugaros raumenis. Atliekant sudėtingesnius pratimus, veiksmingai treniruojami sėdmenų ir kojų raumenys. Tokiais treniruokliais labai patogu naudotis namuose, nes yra lengvi, neužima daug vietos, o treniruotei galima skirti nuo kelių iki keliasdešimties minučių. Toms, kurios nori per trumpesnį laiką džiaugtis stangriu pilvuku bei liaunesniu liemeniu, specialistai rekomenduoja mankštintis kas antrą dieną.

Mielos moterys, nepamirškite, kad:
1. Renkantis treniruoklį reikia atkreipti dėmesį į didžiausią leistiną naudotojo kūno svorį.
2. Taip pat įsigyjant dviratinį ar elipsinį treniruoklį svarbu paminų pasipriešinimo lygių skaičius, jis leidžia nusistatyti treniruotės trukmę ar norimą sudeginti kalorijų skaičių ir kt.
3. Prieš mankštindamiesi individualiai, pasikonsultuokite su specialistu, fizinį krūvį didinkite pamažu.
4. Prieš treniruotę ir po jos nepamirškite atlikti tempimo (raumenų apšilimo ir atpalaidavimo) pratimų.

Komentarai