Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kodėl skauda galvą? 15 Priežasčių

Jeigu nežinote, kodėl skauda galvą, štai 15 dalykų, galinčių sukelti galvos skausmą

1. Kai kurie maisto produktai
Pastebėta, kad vieniems galva įskausta, kai suvalgo fermentinio sūrio, išgeria raudono vyno, kitiems – nuo šokolado ar kokakolos. Žmonėms, kuriuos vargina per didelis kraujo spaudimas, galvos skausmai paaštrėja nuo riebaus maisto.

2. Badavimas
Jei rūpiniesi dailiomis kūno linijomis, verčiau rinkis iškrovos dienas, o ne badą. Jei vos vieną dieną pabadausi, smegenims pritrūks maisto medžiagų. Apie tai jos praneš galvos skausmu.

3. Skysčių perteklius
Pastaruoju metu esame raginami gerti kuo daugiau vandens. Tačiau žmonių poreikiai labai skirtingi, ir visiems piršti po du litrus per parą negalima. Mat gerai organizmo veiklai svarbu ne išgerto vandens kiekis, bet skysčių pasiskirstymas ląstelėse ir tarp ląstelių. Tai, kad skysčių pusiausvyra trinka, išduoda įvairių kūno vietų tinimai ir, rodos, be priežasties varginantis galvos skausmas.

4. Per daug vitamino D3
Vitamino D3 sudėtyje yra ir cholesterolio molekulė, todėl perdozavusiems šio vitamino, ypač sergantiems hipertenzija žmonėms, dažnai kyla galvos skausmas.

5. Kai kurie vaistai
Paradoksas, bet įrodyta, kad vaistai nuo galvos skausmo gali sukelti… galvos skausmą! Tai – viena iš priežasčių, kodėl reikėtų stengtis išsiversti be vaistų. Galvą gali įsiskaudėti ir nuo kitokių medikamentų tai paprastai būna nurodyta nformaciniame lapelyje kaip šalutinis poveikis.

6. Stresas
Emocinė įtampa labai dažnai sukelia galvos skausmą. Įdomu, kad jis atsiranda ne iškart po streso, o gerokai vėliau, kai įtampa atslūgsta, todėl tikrasis skausmo Kaltininkas neretai lieka neatpažintas.

7. Bendravimas su nemaloniais žmonėmis
Jei pasikalbėjusiai su sunkumų slegiamu žmogumi tau dažnai įskausta galvą, nepulk į kitą kraštutinumą ir netapk atsiskyrėle. Mat nustatyta, kad ir vienatvė dažnai sukelia galvos skausmą. Pasirink mielą kompaniją, mažiau skųskis ir dejuok, daugiau juokis ir džiaukis kad ir visiškomis smulkmenomis.

8. Alkoholis
Jeigu pastebėjai, kad išgėrusiai taurę vyno ar kokteilio tau pradeda skaudėti galvą, alkoholio verčiau išvis atsisakyk. Na, o jei linksmybių be jo neįsivaizduoji, išlenk taurelę brendžio, bet neliesk vadinamųjų moteriškų gėrimų – šampano, vyno, likerio, įvairių kokteilių, sidro.

9. Miego stoka
Jeigu miego tau trūksta dėl to, kad pernelyg daug laiko skiri pramogoms, turi rinktis – linksmybės ar sveikata. Na, o jeigu miego valandas trumpini dėl darbo, žinok, kad kitą dieną skaudama galva nedaug tenudirbsi.

10. Rūkymas
Vis dar rūkai? Kuo greičiau mesi, tuo bus geriau – ir dėl to, kad nikotinas siaurina kraujagysles ir yra dažna galvos skausmų priežastis, ir dėl to, kad apskritai pagerės sveikata. Be to, visiems derėtų vengti rūkančiųjų draugijos, nes tiek nikotino, kiek būna prirūkytoje patalpoje, ir nerūkantiesiems gali sukelti galvos skausmą.

11. Nejudrumas
Posakis „pravėdinti galvą” ne iš piršto laužtas. Kai užsisėdi, išties pradeda varginti nestiprus, bet įkyrus, bukas galvos skausmas. Pakanka išeiti pasivaikščioti, kad suaktyvėtų kraujo apytaka, ir skausmas praeina.

12. Netinkamo aukščio pagalvė
Pagalvių pardavėjai pastebėjo įdomų faktą: tie, kurių kraujo spaudimas padidėjęs, paprastai renkasi aukštesnę, o tie, kurių kraujo spaudimas per žemas, geriau išsimiega ant plokštesnės pagalvės. Žodžiu, rinktis pagalvę reikia itin atidžiai, vadovautis ne kokiais nors standartais, o tik savo pojūčiais.

13. Plika galva
Jei tau dažnai skauda galvą, pamėk galvos apdangalus ir dėvėk juos žiemą vasarą. Dailiai surišta skarelė, kepuraitė su snapeliu, skrybėlė saugos ne tik nuo karštos saulės, bet ir nuo galvos skausmo. Žiemą irgi įprask neiti į lauką vienplaukė – šaltis kenkia taip pat, kaip ir karštis: siaurina smegenų kraujagysles, trikdo kraujotaką ir sukelia galvos skausmą.
14. Kvapai
Žmonių reakcija į įvairius kvapus labai individuali – vieniems galvos skausmą sukelia nemalonus benzino tvaikas, o kitiems galva kaipmat įskausta nuo stipresnio kvepalų aromato. Beje, pastebėta, kad kuo brangesni kvepalai, tuo daugiau galvos skausmo sukelia. Sakai, nuo kvepalų galvos tau niekada neskaudėjo? Eidama į žmones pagalvok apie kitus ir neapsigaubk kvepalų debesiu.
15. Netinkami aksesuarai
Rodos, tokios smulkmenos -plaukus įtempiantis segtukas, ankštokas lankelis ar stipriai suveržta „arklio uodega” – irgi gali būti galvos skausmo priežastis, ypač jeigu tas spaudimas pataikys į refleksinę galvos zoną. Na, o jei nori šimtu procentų užsitikrinti galvos skausmą nuo pat ryto, miegok susisukusi plaukus suktukais!

Komentarai