Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kūno termometrai

40° im Schatten 346/365Europos Parlamentas prieš kiek daugiau nei ketverius metus visoje Europos Sąjungoje uždraudė prekiauti gyvsidabrio termometrais ir kitais gyvsidabrio turinčiais matavimo įtaisais (manometrais, barometrais ir kt.).

Visgi žmonės namuose dar naudoja nuo senų laikų likusius gyvsidabrio termometrus, esą jie pigesni nei elektroniniai, taip pat ir patikimesni.

Matuoti kūno temperatūrą gyvsidabrio termometru nėra pavojinga, bet jam netyčia iškritus iš rankų ir sudužus kyla grėsmė apsinuodyti. Kambario temperatūroje gyvsidabris skleidžia ypač nuodingus garus.

Sudužus termometrui, pirmiausia iš to kambario išveskite vaikus ir stenkitės kuo mažiau po jį vaikščioti patys. Būtina skubiai surinkti į šalis išriedėjusius gyvsidabrio lašelius.

224/365 - Dear Flickr, I´m Sick.Apsimaukite gumines pirštines, nosį ir burną uždenkite skarele ar specialia kauke ir klijais pateptu popieriaus lapu gyvsidabrį rinkite nuo užteršto ploto pakraščių vidurio link. Kai lapas apkibs gyvsidabrio lašeliais, jį įdėkite į stiklinį indą su vandeniu.

Sandariai užsukite ir krestelėkite keletą kartų – gyvsidabris nusės ant indo dugno. Išėmę popierių, indą sandariai užsukite ir atiduokite medicinines atliekas tvarkantiems specialistams. Beje, nepamirškite po nelaimės likvidavimo kruopščiai nusiplauti rankų, veido, išsivalyti dantų, išskalbti drabužių, kuriuos vilkėjote.

Grindis dezinfekuokite ūkinio muilo ir geriamosios sodos tirpalu arba 0,2 proc. vandenilio kalio permanganatu. Patalpas gerai išvėdinkite. Jeigu bijote rizikuoti ir rinkti sudužusio termometro daleles, galite kviesti ugniagesius-jie operatyviai ir profesionaliai viską sutvarkys.

Komentarai