Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Supama Kėdė

Pirmosios supamos kėdės atsirado Amerikoje maždaug 18 a. pradžioje. Iš pradžių tai buvo paprastos kėdės su apačioje prikaltais išlenktais mediniais lankais. Supama kėdė su žeme liečiasi tik 2 taškuose virš kurių visada yra žmogaus masės centras. Sėdėjimas supamoje kėdėje atpalaiduoja ir ramina.
Supama kėdė yra ergonomiška, nes automatiškai keičia masės centrą žmogui atsilošus ar pasilenkus į priekį taip neleisdama įsitempti.

supama-kede-240x300

20 a. supamas kėdes dar labiau išpopuliarino Amerikos prezidentas Kenedis. Dėl nugaros skausmų daktarai liepė jam lankyti baseiną ir sėdėti supamoje kėdėje. Prezidentui šį naujovė taip patiko, kad supamą kėdę jis pasistatė net savo asmeniniame lėktuve.

Kaip išsirinkti tinkamą supamą kėdę?

Nuspręskite dėl medžiagų. Šiuo metu galite pasirinkti įvairiomis medžiagomis dengtų kėdžių: medžiaginių, odinių, šiaudinių, metalinių. Medžiagos tipą lems tai, kur bus pastatyta kėdė. Lauko verandoje medžiaginiai apmušalai netiks dėl galimos drėgmės. Medinės, plastikinės ir lengvo metalo lydinio kėdės yra geresnis pasirinkimas laukui, taip pat kainuoja pigiau.

Papildomos funkcijos

Laikas nestovi vietoje ir dauguma šiuolaikinių kėdžių gali turėti įvairių technologinių patobulinimų. Šildomos sėdynės, masažo funkcija, atlenkimo kampas ir t.t. Svarbiausia neperlenkti lazdos ir nenusipirkti daikto, kurio funkcijų neišnaudosite. Pavyzdžiui, kūdikio maitinimo kėdei bus nereikalingas šildymas ir masažas.

Išbandykite

Kas tinka vienam, nebūtinai patiks kitam. Geriausia būtų, jog prieš pirkdami supamą kėdę ją išbandytumėte praktiškai.

Naujas patobulintas supamų kėdžių variantas yra slenkančios kėdės. Jos, skirtingai nuo pirmųjų, juda pirmyn atgal nustatytomis vėžėmis tarsi traukinio bėgiais. Slenkančios kėdės taip pat veikia raminančiai ir tinka atsipalaidavimui bet turi papildomą gerą savybę – nebraižo grindų.

Komentarai