Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Valymo priemonės namuose

Acto ir sodos mišinys -akinama švara

Beveik visų masiškai gaminamų cheminių valiklių sudėtyje galima aptikti acto ir sodos.
Tai bene geriausios valymo priemonės, nesunkiai pasidaromos namie. Šalina net įsisenėjusias kalkes. Gera naujiena – jums nebūtina pirkti brangiai kainuojančių valiklių, jei norite pašalinti įsisenėjusias kalkes, kurios padengė vonią, maišytuvus, kriauklę ir t.t. Tiesiog į vandenį įpilkite šiek tiek acto ir apipurkškite paviršius. Ypač įsisenėjusioms kalkėms šalinti galite naudoti gryną actą. Palikite pusvalandžiui, po to nuskalaukite šiltu vandeniu ir nublizginkite medžiaginiu audiniu. Universalus valiklis. Tokią
priemonę pasigaminti jums reikės 3 šaukštų sodos, 5 šaukštų acto, stiklinės vandens ir truputėlio ekologiško skystojo muilo. Jei norite, kad susitvarkius po namus pasklistų malonus aromatas, galite įlašinti citrinų sulčių. Viską sumaišykite, supilkite į indą su purkštuvu ir -galite kibti į darbą. Štai ir turite valymo priemonę, kuri tinka beveik visiems paviršiams. Galite valyti: virtuvės, vonios ir grindų plyteles, viryklės paviršių, nešvarias virtuvės spinteles. Nepakeičiamas valant langus ir veidrodžius.Į puslitrį vandens įpilkite valgomąjį šaukštą acto ir tris šaukštus citrinų sulčių. Supilkite mišinį į purkštuvą, išpurkškite stiklus Ir nuvalykite medvilnine šluoste.

Valydami buitinę įrangą su nerūdijančio plieno ar chromo paviršiais, papurkškite grynojo baltojo acto ir nušveiskite minkšta skepetaite iki blizgesio. ■ Blizgės sidabriniai ar sidabru dengti dirbiniai – stalo įrankiai, žiedai ir kiti papuošalai spindės kaip nauji, jei juos 2-3 valandas pamirkysite 0,5 puodelio baltojo acto ir 2 valgomųjų šaukštų sodos mišinyje. Tada nuplaukite šaltu vandeniu ir gerai nušveiskite minkštu skudurėliu. Nušveisite žalvarinius ir varinius daiktus. Pasigaminkite košelės iš baltojo acto ir druskos lygiomis dalimis. Švariu minkštu skudurėliu ir šia košele patrinkite dirbinius, kol dings tamsios apnašos. Tada
nuplaukite šaltu vandeniu i sausai nušveiskite minkšta skepetaite.
■ Išvalyti užsikimšusius vamzdžius, panaikinti iš jų sklindantį blogą kvapą gali acto ir sodos derinys. Be to ši priemonė daug švelnesn už pirktinius valiklius, todėl nekenkia vamzdžiams.
■ Valyti orkaitę. Niekam nemalonu šveisti orkaitėje priskrudusius riebalus. Ir nešveiskite! Verčiau nešvar orkaitės paviršių apiberkite maždaug puse centimetro sodos, papurkškite šiek tiek vandens, kad ši sudrėktų, ir palikite apie valandą ar dvi veikti. Soda atitirpins ir suge visus nešvarumus, taigi nuv lysite be jokio šveitimo.

Ko reikia paliktoms be priežiūros gėlėms, mat itin gerai išpurena sukietėjusią žemę.
■ Natūralūs kiaušinių dažai. Kavos tirščius atskieskite karštu vandeniu – turėsite ekologiškų dažų Velykų kiaušiniams marginti! Mišinyje palaikykite kiaušinius tol, kol jie įgaus norimą rudos spalvos intensyvumą.
Toli iš virtuvės nekeliauja
Pasimėgavusi rytinės kavos puodeliu, jame likusiomis nuosėdomis galite išplauti riebaluotus indus ar puodus.
■ Salina nemalonius kvapus. Padėkite išgertos kavos puodelį su visais jame esančiais likučiais šaldytuve atsiradusiems nemaloniems kvapams panaikinti. Po kurio laiko kavos tirščiai blogą kvapą sugers.
fKavos tirščiai ypač gerai šalina svogūnų, česnakų, • žuvies ir kitus aitrius kvapus, įsigėrusius į jūsų rankas po maisto ruošos. Sudrėkinkite rankas ir pa-šveiskite nedideliu kiekiu kavos tirščių. Po šios procedūros ne tik pašalinsite ne-

Kavos tirščiai ne mažiau naudingi už kavą!
Esate kavos mėgėja, kuri per dieną išgeria bent puodelį šio aromatingo gėrimo? Neskubėkite atsikratyti puodelyje nusėdusių kavos tirščių! Ne, spėti ateities iš kavos tirščių nesiūlome – jie gali būti puikūs pagalbininkai buityje.
■ Blizginti odos gaminius. Kavos tirščiais galima nublizginti tamsios odos gaminius. Keletą šaukštų drėgnų kavos tirščių įsukite į vilnonį ar flanelinį skudurėlį ir juo stropiai patrinkite batelius, rankinę ar lagaminą.
■ Kur reikia pašveisti. Kavos tirščiai šveičia taip pat gerai, kaip ir valomieji milteliai su abrazyvinėmis dalelėmis. Todėl iš kavos nuosėdų pasidarytą mišinį (įpilkite kelis lašus aliejaus ir šiek tiek vandens) naudokite prireikus šalinti priskrudusius riebalus nuo viryklės, orkaitės ar kitų paviršių.
■ Paslėpsite medinių baldų įbrėžimus. Smulkius kavos tirščius užpilkite karštu vandeniu ir gerai išmaišykite, kad pasidarytų košelė. Šiuo mišiniu atsargiai įtrinkite ant medinių durų atsiradusius įbrėžimu šie išnyks lyg nebuvę.

Greitoji citrinų pagalba
Nors citrina ne vieną verčia susiraukti, bet pakeitus čia priemone kai kuriuos cheminius valiklius, rezultatas privers nusišypsoti!
Jei supjausčius svogūną ar česnaką rankos jais atsiduoda, kvapą pašalinsite rankas įtrynusi citrinų sultimis.
Universali priemonė. Tokią pasigaminsite iš vienos citrinos sulčių, 10 lašų aliejaus ir litro vandens. Ja valykite medinius paviršius, plyteles, dušo kabiną.
Puikiai šalina kalkes. Jei per naktį puodus palaikysite pilnus vandens ir citrinų sulčių, atsiskirs kalkių nuosėdos ir įsisenėję nešvarumai. Citrinų sultimis rekomenduojama apšlakstyti kalkėtus vandens čiaupus, prausykles, kitus paviršius.

Net raudonojo vyno ar rūdžių dėmes iš audinių lengviau išplausite, prieš tai pašlaksčiusi jas citrinų sultimis.

Kandžių priešas – citrinų sultimis suvilgyti vatos gumulėliai.

Gėlėms laistyti vandenį suminkštinsite įdėjusios vienos citrinos žievelę ir palaikiusios tris dienas.

Jei atsirado lyginimo dėmių, prieš plaunant apšlakstykite jas citrinų sultimis. Taip pat galima pašalinti serbentų ir aviečių dėmes.

Komentarai