Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Biuro kėdės pasirinkimas

Žmonėms, kurie ilgas darbo valandas per dieną praleidžia sedėdami, patogi biuro kėdė tiesiog būtinybė. Gera darbo kėdė ofise turi būti priderinta prie žmogaus kūno formų ir darbo aplinkos. Visi esame pajutę, kad po ilgo sėdėjimo nepatogioje kėdėje prasideda įvairiausi nugaros skausmai, kojų nuovargis, galvos maudimas, nutirpusios rankos ir pečiai, koncentracijos stoka, skausmai keliuose ir blauzdose, ir šis sarašas gali tęstis.

biuro-kedesDauguma išvardintų problemų gali padėti išspręsti gera biuro kėdė. Svarbiausia išsirinkti tinkamą variantą. Vienos kėdės atrodo gražiai interjere, bet ilgiau pasėdėjus visas grožis sunyksta ir pradedate ieškoti progų kuo dažniau atsikelti nuo darbo vietos.

Kad rastumėte ne tik gražias, bet ir sedėjimui patogias biuro kėdes žemiau pateikiame keletą patarimų:

Ofiso kėdžių ergonomika:

Nugaros atrama: kėdės atlošas turi gerai prisitaikyti ir palaikyti juosmenį. Atlošo kontūras turi būti anatomiškai išlenktas į priekį, kad atitiktų žmogaus stuburo formą. Atlošas turi būti reguliuojamas, kad prisitaikytų prie individualių žmogaus formų. Biuro kėdės su reguliuojamų atlošo išvirtimu dalį žmogaus torso svorio perkelia nuo kėdės pagrindo į atlošą. Reguliuojami ranktūriai leidžia prisitaikyti įvairios kompleksijos žmonėms. Torsas, šlaunys ir pečiai skiriasi todėl vertikaliai reguliuojami ranktūriai padeda atsiremti skirintgo ilgio alkūnėms.

Sėdėjimo atrama: kėdė, turinti daug reguliavimo mechanizmų gali būti skirtingai sureguliuojama įvairiems darbams prie stalo. Svarbus aukščio reguliavimas, per aukšta kėdė neleidžia visa pėda remtis į grindis ir sukuria papildomą įtampą nugaros srityje. Biuro kėdė vienu metu turi ir vienodai paskirstyti naudotojo svorį ir tuo pačiu būti pakankamai minkšta prisitaikant prie žmogaus kūno formų. Kėdės su kriokliniu sėdėjimo pagrindu yra pasvirusios į priekį taip pagerindamos kojų kraujo cirkuliaciją ir sumažindamos nuovargį.

Pozicija ir aukštis: per dieną sėdėjimo pozicija keičiasi. Artėjant darbo pabaigai kūnas būna labiausiai pavargęs, todėl sėdėjimo forma pradeda glebti. Gera kėdė turi užtikrinti, kad patogiai jaustumėtės tik sėdėdami taisyklingai. Reguliuojant kėdės kietumą kūno svoriui, galima dalį masės perkelti ant kėdės atlošo. Besisukančios kėdės nuimą dalį įtampos sukinėjantis aplink darbo stalą siekiant paimti už nugaros esančius dokumentus ir panašiai. Idealiu atveju žmogaus alkūnės turi būti viename lygyje su klaviatūra, kojos tvirtai remtis į žemę ir blauzdos apie 10 cm nuo kėdės krašto.

Medžiagos ir konstrukcija:

Medžiaginiai apmušalai: biuro kėdės su medžiaginiais apmušalais leidžia laisvai cirkuliuoti orui. Ilgai sėdint ant tokios kėdės žmogus nesuprakaituoja ir neperkaista. Medžiaginės biuro kėdės geras pasirinkimas karštesniuose ir drėgnesniuose biuruose.

Plastikas: kėdės su plastikine danga yra dažniausiai pasitaikantis variantas biuruose. Plastikinės kėdės formuojamos, kad atitiktų žmogaus kūno formą.

Natūrali oda: tai aukščiausia kėdžių apmušimo forma, kurią dažniausia renkasi svarbiausius postus įmonėje užimantys asmenys. Natūrali oda greičiau įkaista šiltu ir drėgnu oru, todėl gali būti nepatogu sėdėti ant tokios kėdės biure be kondicionieriaus.

Odos imitacija: kėdės apsiūtos dirbtine oda suteikia tokią pačią išvaizdą kaip ir natūrali oda, tačiau ji yra ilgaamžiskesnė ir lengviau valoma.

Komentarai