Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Ergonomiškos Biuro Kėdės

ergonomiska-kede-234x300Tvirtos ir patogios ergonomiškos biuro kėdės padės geriau susikoncentruoti darbe. Ergonomiškos kėdės suprojektuotos taip, kad prisitaikytų prie anatominių žmogaus kūno formų ir sumažintų neigiamus monotoniškų judesių sukeliamos įtampos padarinius. Jeigu ieškote atsakymų, kokia turi būti gera ergonomiška kėdė, tuomet šis gidas jums turėtų pagelbėti.

Kokie yra ergonomiškų kėdžių privalumai?

Sėdėjimas iš pirmo žvilgsnio atrodo įtampos nekeliantis veiksmas, tačiau realybėje gana nemažas krūvis tenka apatinei nugaros daliai, ypač kai sėdima ilgais intervalais. Ergonomiškos kėdės reguliuojamos ir pritaikomos prie konkretaus asmens išmatavimų, taip sukuriama palanki stuburui ir kitoms kūno dalims sėdėjimo forma. Kartu su teisingai pastatytu stalu ir kitais darbo įrankiais ergonominė kėdė padės apsisaugoti nuo kūno įsitempimo ir nuovargio. Galutinis rezultatas – geresnė koncentracija ir darbo pasiekimai.

Kaip pasirinkti tinkamą kėdę?

Geriausias variantas yra pasirinkti reguliuojamą ergonominę kėdę. Reguliuojamos kėdės leidžia pakeisti sėdėjimo aukštį, rankų atramų ilgį ir sėdėjimo gylį. Taip pat geriausia būtų investuoti į tokią ergonominę kėdę, kurios atlošas reguliuojamas aukštyn žemyn bei pirmyn atgal.

Ar reikia rinktis kėdę su ratukais?

Jeigu jums reikia mobilios kėdės, pirmiausia įvertinkite savo biuro grindų dangą ar ratukai jai tiks. Ratuotos ergonomiškos kėdės savo funkciją atlieka geriausiai kai yra naudojamos ant plono kilimo, plytelių arba medinių grindų. Taip pat galite naudoti kilimėlį prie stalo kad apsaugotumėte grindis nuo subraižymų ir riedėtumete nekeldami didelio triukšmo. Jeigu darbas reikalauja stabilaus sėdėjimo, venkite kėdžių su ratukais.

Į kokius darbo veiksnius atsižvelgti?

Numanykite, kiek laiko per dieną reikės praleisti sėdint. Vien tik dėlto, jog konreti kėdė reklamuojama kaip ergonomiška dar nereiškia, kad ji tiks visiems ir visais atvejais. Nepagailėkite investicijų į daiktą ant kurio praleisite didžiąją darbo dienos dalį. Dydis irgi svarbu. Jeigu ofiso patalpa nedidelė ir mažą erdvę dalinatės su kitais kolegomis, patartina rinktis mažesnių išmatavimų kėdę. Gal vietoj kėdės su ratukais užtektų tik besisukančios aplink savo ašį ergonomiškos kėdės?

Komentarai