Žarnyno valymas nuo kirmėlių
Lietuvoje, deja, plačiai neatliekami tyrimai dėl kirmėlių, o reikėtų, nes, pagal statistiką, kirmėlių turi kas trečias žmogus. Ateina pacientai, kurie skundžiasi įvairiais negalavimais. Atlikus išsamesnius tyrimus, paaiškėja, kad priežastis – kirmėlės. Vienai merginai bėrė veidą, po atlikto kraujo tyrimo (iš kai kurių kraujo parametrų pakitimų galima įtarti esant kirmėlių) paaiškėjo, kad ji turi kirmėlių.
Jei vaikai turi kirmėlių, pagrindiniai simptomai būna pilvo skausmai, sutrikęs apetitas, mažakraujystė, pykinimas, seilėtekis, lytinių organų niežėjimas, griežimas dantimis, irzlumas, padidėjęs nervingumas ir kt. Taip pat gali atsirasti odos bėrimas, alergija, nes kirmėlių išmatos yra organizmui svetimas baltymas. Kirmėlių nešiotojai yra ne tik katės ir šunys.
Pasirodo net nuo naminių vėžlių galima užsikrėsti salmonelioze (kaip ir nuo neplautų vištų kiaušinių). Kiekvienąsyk palaikius vėžliuką reikia gerai nusimazgoti rankas. Parsivedus gyvūną iš lauko, būtina nuplauti jo letenėles, kuo dažniau valyti grindis, ypač jei yra mažų vaikų. Kirmėlėmis galima užsikrėsti ir nuo neplautų miško ar daržo uogų, daržovių, kurios tręšiamos mėšlu ir kt.
Nuo kirmėlių profilaktiškai arba gydantis tinka vartoti debesylų šaknų ar britkrėslių žiedų miltelių ir trintų mėlynių uogų. Viską reikia sumaišyti lygiomis dalimis ir rytą (pirmoje dienos pusėje) po 0,5 arbatinio šaukštelio nuryti užgeriant vandeniu. Tą patį galima pakartoti po dviejų valandų. Taip vartoti kelias savaites. Prieš gydantis reikėtų pasitarti su specialistu. Kirminus naikina moliūgų sėklos, česnakai (jų galima valgyti arba gerti plikytų su karštu pienu ir pan.), morkos ir jų sultys (nuo kirmėlių gerkite po stiklinę kas rytą su pertraukomis).