Kaip turėti daugiau energijos
Laiko stūmimas
Žmonės, kuriems laisvalaikį atstoja betikslis naršymas internete arba sėdėjimas prie televizoriaus, trumpina sau gyvenimą. Bioenergetikų nuomone, jie eikvoja gyvybines jėgas. Veikla, kuri ne džiugina, o tik padeda šiaip taip stumti ar, populiariai tariant, „užmušti“ laiką, siurbte siurbia mūsų energiją. Turbūt pastebėjote, kad pažiūrėję gerą filmą pasijuntame pakylėti, energingesni. O kiurksojimas visą vakarą prie žydrojo ekrano maigant pultą ir perjunginė-jant vieną programą po kitos, nervinantis, kada gi pasibaigs tos nelemtos reklamos, sekina. Kaip ir betikslis naršymas internete. Einate miegoti ne tik susinervinusi, bet ir energiškai išbalansuota: sunku užmigti, atsikeliate nepailsėjusi.
Pasak specialistų, be visa to, kompiuteris, televizorius, kaip ir mobilieji telefonai bei kiti buitiniai elektros prietaisai, skleidžia elektromagnetines bangas, kurios silpnina ir išderina mūsų biolauką, sutrikdo normalų energijos tekėjimą ir atima daug energijos, kurios organizmui reikia, kad atgautų jėgas ir subalansuotų energijos tėkmę bei kitus procesus.
Persivalgymas
Bioenergetikai teigia, kad persivalgymas sekina organizmą. Rodos, sočiai pavalgę, priešingai, turėtume atgauti energiją ir jaustis darbingi. Nieko panašaus. Prisikimšus pilną skrandį (daugelis vakare mėginame atsivalgyti už visą dieną), organizmas turi mobilizuoti jėgas, energiją, kad suvirškintų maistą, pasisavintų naudingąsias medžiagas ir pašalintų kenksmingąsias. Taigi sočiai prisivalgę apsunkstame, sumažėja darbingumas – patys iš savęs „pavagiame“ energiją, kurią galėtumėte skirti prasmingesnei veiklai.
Mitybos specialistai tikina, kad nuolatinis persivalgymas – valgymo kontrolės praradimas. Dėl to gali atsirasti priklausomybė nuo maisto. Tai – sutrikimas, kurį reikia gydyti. Jei pastebėjote, kad valgymas padeda nuslopinti įtampą, užpildyti sieloje atsivėrusią tuštumą, pagalvokite, kas jums trukdo jaustis laimingai, ir pasistenkite pašalinti priežastis (patartinos įvairios dvasinės praktikos, padedančios dirbti su sąmone, mintimis, energijomis). Ir viskas susitvarkys savaime.
Bendravimas
Mokslininkas, bioenergetikas J. A. Dainauskas teigia, kad nuolat bendraudami esame energiškai „bombarduojami“, todėl visi turime vienokių ar ki tokių energinių pažeidimų. Ta gali būti nuolatinio nuovargio ar kitokių sveikatos sutrikimų priežastis.
Retas turime labai stiprų energinį lauką, t. y. aurą, kuri mus apsaugo nuo kitų žmonių sąmoningai arba nesąmoningai siunčiamos neigiamos energijos. Bioenergetiko nuomone, atsparesni energiniams smūgiams harmoningi žmonės, kurių vibracijos yra aukšto dažnio, arba mokantys apsisaugoti nuo vadinamojo energinio vampyravimo kitais metodais. Pavyzdžiui, užsiimantys dvasinėmis praktikomis ir pan.
Turite žinoti, kad bioiauką labai silpnina ir gali energiškai išsekinti, jei Imate giliai j širdį kitų dejones, verkšlenimus, skaitote straipsnius arba žiūrite televizijos laidas, kuriose daug smurto, negatyvios informacijos. Jeigu nėra galimybės išvengti ne-malonaus pokalbio ar nepatogu atsisakyti išklausyti nelaimingos draugės, kolegos aimanų, bent jau stenkitės neįsijausti į jų pasakojimus. Pro vieną ausį įleiskite informaciją, pro kitą išleiskite. Jei reikia, pagelbėklte, duokite naudingų patarimų, bet nepradėkite kartu aimanuoti. Antraip tas negatyvas prilips ir veiks jūsų bioiauką, tapsite energiškai pažeidžiama. Energiniam vampyrui to ir tereikia. Po tokio pokalbio jis išeis pakylėtas, atsigavęs, o jūs jausitės išsunkta, skaudama galva, it griovius kasusi.
Neigiamos mintys
Parapsichologas Vladimiras Azanovas teigia, kad gera nuotaika ir dvasinė ramybė priklauso ne nuo gero oro, bet nuo mūsų pačių. Kaip nusiteikusi pradėsite dieną, tokia ji ir bus. Taigi „užsiprogramuokite“ geriausiam. Svarbiausia – stenkitės nekonfliktuoti, nekaupti viduje blogų emocijų, neverkšlentl, kokia esate nelaiminga, nes taip sekinate gyvybines jėgas. Sakoma, kai negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį. Tikra tiesa, nes teigiamas mąstymas ir požiūris į bet kokias gyvenimiškas situacijas neleidžia greitai prarasti emocinės pusiausvyros – padeda ne tik išsaugoti, bet Ir kaupti energiją. Nespėjote į autobusą? Pakeliui į darbą prakiuro automobilio padanga? Vėluojate į susitikimą? Užuot nervinusis, pagalvokite, kad galbūt tai į gera ir kad angelas sargas jus apsaugojo nuo kokios nors nelaimės: išvengėte avarijos, traumos ir pan. Visada galima įžvelgti ir gerų dalykų – kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gera.
Nervinatės, kad nesiseka meilė? Vėlgi pasitelkite į pagalbą savitaigą. Kai patikėsite, kad mylimas žmogus kažkur netoliese ir greitai jį sutiksite, visų pirma pamilsite save, imsite skleisti meilės energiją. Tą
pajus aplinkiniai, ir netrukus sulauksite atsako. Anot parapsicholo-go V. Azanovo, minčių galia daug didesnė, nei įsivaizduojate. Tai, ką kasdien galvojame, planuojame, „įsirašo“ mūsų pasąmonėje. Net jei pamirštame, ką anksčiau mintijome, ta informacija išlieka energiniame lygmenyje. Teigiamos mintys pritraukia teigiamus dalykus, neigiamos – neigiamus.
Tarkim, praradote darbą ir keiksnojote save, kokia esate nevykėlė, kokia nelaiminga ir kaip jums blogai, nes nepavyks rasti kito. Taip „sudaiginate“ pasėtą sėklą, kuri ir pritraukia tuos įvykius. Kad ir kur eitumėte, jums prieš nosį užsiveria durys, O jeigu mąstytumėte teigiamai – pavyks rasti darbą, viskas susitvarkys, esate gabi, – pamatytumėte, kad netikėtai atsirastų perspektyvų, sulauktumėte darbo pasiūlymų ar draugų pagalbos.
Piktnaudžiavimas kava
Mokslininkų ištirta, kad piktnaudžiavimas kava nesuteikia žvalumo. Išgėrus puodelį stiprios kavos, organizme išsiskiria streso hormono adrenalino, kuris dirbtinai sužadina visas organizmo funkcijas. Ypač stimuliuojama centrinė nervų sistema ir širdie; veikla. Pasak mokslininkų, dirbtinai sukeltas stresas sėdint prie kompiuterio ar televizoriaus yra žalingas (jis gelbsti ir yra naudingas tik ekstremaliose situacijose, nes padidina ištvermę), nes organizmas išeikvoja daug gyvybinės energijos. Ko gero, pajutote, kad maždaug po valandos, kai kofeino poveikis praeina ir vėl sumažėja adrenalino kiekis kraujyje, apime nuovargis, mieguistumas ir padidėja alkio pojūtis. Natūralu, nes kai netenkame energijos, organizmui lengviausia jos gauti su maistu.
Taigi, jei norite visada jaustis energinga, nepiktnaudžiaukite kava. Verčiau energijos pasisemkite gerdama šviežiai spaustų daržovių ar vaisių sulčių, mankštindamasi gryname ore.