Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kinų Naujieji Metai

Žinote, kada įdomiausia vykti į Kiniją? Be jokios abejonės, per pačias didžiausias jų metų nacionalines iškilmes – Pavasario šventę, kurią Europoje įprasta vadinti kinų Naujaisiais metais. Aišku, tuo metu ten atsidūrę smarkiai rizikuosite būti įvelti į milijonines žmonių spūstis. Per kinų Naujuosius prasideda didžioji kinų migracija. Visi išsirengia lankyti draugų ar artimųjų. Daug kinų dirba toli nuo namų. Taigi ši šventė – ilgai laukta proga sugrįžti pas išsiilgtus žmones. Skirtingai nei mes, kinai Naujuosius švenčia penkiolika dienų. Nauji metai prasideda per jaunatį ir baigiasi pilnatimi. Pavasario šventės data pagal visuotinai naudojama, sistemą kasmet išpuola vis kitą dieną, tarp sausio 21 ir vasario 20 dienų. Paprastai tai būna antra (labai retai trečia) jaunatis po žiemos saulėgrįžos. Taip švenčia ne tik kinai, bet ir kitos pagal Mėnulio kalendorių gyvenančios šalys: Vietnamas, Korėja, Tibetas.

Šventė išties įspūdinga ir puošni. Visur, kur tik įmanoma, prikabinėta šių metų simbolio triušio statulėlių, paveikslėlių ir kitokiu atributų.

Kai kur statomos ir neregėto dydžio statulos. Kajau ką, o gaminti visokiausius švytinčius, mirksinčius, grojančius daikčiukus kinai moka. Turistams pats įspūdingiausias Naujųjų momentas – ne griaudžiantis fejerverkai ar šventinis šurmulys, o paskutinė, penkioliktoji diena, kuriai švenčiantieji ruošiasi su didžiausiu polėkiu. Ši diena vadinama Žibintų švente. Per ją visi įžiebia popierinius žibintus ir išeina į gatves. Šimtai, tūkstančiai žmonių. Vienišiai tą dieną tikisi sutikti sau porą, o tas, kuris į porą suveda, sako, visus metus bus laimingas

Komentarai

Comments are closed.