Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Šiltnamio dezinfekavimas

Rudenį šiltnamius būtina gerai išvalyti ir dezinfekuoti – pavasarį greičiau galėsite pradėti sodinimo darbus. Nepalikite vėjo pripustytų lapų ar kitų augalų liekanų. Šiltnamį (stogą, sienas, konstrukcijas) nuplaukite vandeniu (galima ir muiluotu) su šepečiu arba stipresne vandens srove. Kai kurie specialistai pataria dezinfekuoti šiltnamį 2 proc. formalino tirpalu (2-3l vienam kvadratiniam metrui šiltnamio paviršiaus). Šiltnamyje turi būti 15-20 laipsnių šilumos. Prieš dezinfekciją apsivilkite kombinezoną, užsidėkite respiratorių, apsauginius akinius, kad nuodingų medžiagų nepatektų į akis, kvėpavimo takus ir ant odos. Jeigu šiltnamyje buvo daug dirvos ligų, galite 1 proc. for-malino arba 0,3 proc. vario sulfato tirpalu apipurkšti ir žemės paviršių.

Dezinfekuotą dirvą užklokite plėvele ir palaikykite apie savaitę. Paskui žemę supurenkite. Formalinas stabdo piktžolių augimą, tad kultūrinius augalus galima sodinti ne anksčiau kaip po dviejų savaičių.

Prieš sodinant naujus daigus, patartina atšviežinti žemės paviršių nauju substratu ir šiltnamį dezinfekuoti sieros dūmais.

Komentarai

Comments are closed.