Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Lėtųjų angliavandenių dieta

Neseniai Lietuvos knygynuose pasirodė JAV rašytojo Timothy Ferrisso knyga „4 valandos kūnui” kurioje patariama, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Autorius rekomenduoja lėtųjų angliavandenių dietą ir teigia, kad jos laikantis pokyčiai gali įvykti greitai – per 30 dienų įmanoma numesti 9 kg! Žinoma, turime nepamiršti mankštintis, nes sportas yra privalomas laikantis bet kokios dietos.

Jazmin kneeling in the surf1 taisyklė

Vienas pagrindinių lėtųjų angliavandenių dietą siūlančio T. Ferrisso patarimų – vengti „baltųjų“ angliavandenių, t. y. visų rūšių duonos gaminių, ryžių, košių, bulvių, makaronų, džiūvėsėliuose pavolioto kepto maisto. „Nevalgykite „baltų“ dalykų, nebent norite pastorėti“, – rašo knygos autorius.

2 taisyklė

Gerkite daug vandens, taip pat nesaldintos arbatos ar kavos. Jeigu norite saldžios kavos, vietoj grietinėlės rinkitės cinamoną. Į „juodąjį“ gėrimų sąrašą įtrauktas pienas, įprasti gaivieji gėrimai ar vaisių sultys, alus, baltasis vynas.

3 taisyklė

Vidutiniame prekybos centre yra apie 47 000 produktų, bet tik nuo keleto iš jų nesustorėsite. Pasirinkite ir tarpusavyje derinkite produktus iš toliau pateikto sąrašo. Gamindami patiekalą, pasirinkite po vieną produktą iš kiekvienos grupės.

I    grupė: kiaušinių baltymai, vištų krūtinėlės arba šlaunelės, jautiena, žuvis, kiauliena.

II    grupė: lęšiai, juodosios, raudonosios arba sojų pupelės.

III    grupė: špinatai, daržovių mišinys (pavyzdžiui, brokoliai, žiediniai kopūstai ir pan.), rauginti kopūstai, šparagai, žirčtiai, žaliosios pupelės. Minėtų maisto produktų derinių iš skirtingtj grupių galite valgyti, kiek tik norite.

4 taisyklė

Griežtai išbraukite iš valgiaraščio vaisius, kuriuose gausu cukraus ir fruktozės, nes šios medžiagos lengviau nei kiti angliavandeniai paverčiami glicerolio fosfatu. O jis kepenyse virsta trigliceridais, kurie nusėda riebalų „saugyklose“.

5 taisyklė

Vieną dieną per savaitę galima prisivalgyti, kiek tik širdis geidžia, saldumynų, ledų, kepsnių, salotų. Paradoksalu, bet kartą per savaitę smarkiai viršijus suvartojamų kalorijų kiekį riebalų atsikratoma dar daugiau, nes medžiagų apykaita „nepersijungia“ į mažesnę pavarą, nors jau kurį laiką buvo gaunama mažiau kalorijų. Juokaujama, kad vieną dieną per savaitę galima „išsikraustyti iš proto“ ir suvalgyti tiek nevertingo maisto, kad kitomis savaitės dienomis nebesinorės į jį žiūrėti.

Patarimai laikantis lėtųjų angliavandenių dietos

High noon on the rocksKalis, magnis ir kalcis -šiais mineralais siūloma sustiprinti organizmą laikantis lėtųjų angliavandenių dietos. Jei pageidaujate visus šiuos tris mineralus gauti su maistu, atsiminkite, kad vienas iš tokių produktų yra špinatai. Kituose leistinuose produktuose yra vienas arba du minėti mineralai. Pavyzdžiui, lašišoje yra kalio ir kalcio, lęšiuose, sardinėse, virtuose grybuose netrūksta kalio, skumbrėje, šparaginėse pupelėse – kalcio. Magnio suteikti organizmui galima valgant žemės ir braziliškų riešutų, anakardžių, kedrinių pini-jų, taip pat moliūgų ar arbūzų sėklų.

Jokių pieno produktų! Kaip pastebėjo mokslininkai, iš raciono pašalinus net nedidelį kiekį pieno galima sumažinti riebalų perteklių.

Patiekalus gardinkite prieskoniais ir žolelėmis,o ne majonezo padažais. Pavyzdžiui, česnakinė druska kuo puikiausiai tiks patiekalams, o bal-zaminio acto ir alyvuogių aliejaus mišinys – salotoms. Kepimui siūloma naudoti alyvuogių aliejų.

O Jeigu sunku užmigti dėl alkio jausmo, vadinasi, suvalgykite šiek tiek baltyminio maisto prieš eidama gulti.

Siekiant sulieknėti, viena iš rimtų kliūčių – atsisakyti pusryčių. Knygos autoriaus  pusryčius dažniausiai sudaro kiaušiniai, lęšiai ar pupelės ir špinatai. Patariama pusryčiauti ne vėliau nei praėjus valandai, kai išlipote iš lovos.

Kad būtų užtikrinta optimali kepenų funkcija atsikratant riebalų, būtina vartoti daug skysčių. Ypač daug vandens pasistenkite išgerti per „Neištikimybės dietai“ dieną.

Patartina kuo mažiau užkandžiauti. Migdolų, avinžirnių, žemės riešutų, moliūgų sėklų ir pan. leistina valgyti, bet yra polinkis persivalgyti. Pavyzdžiui, būtų gerai, jei pakaktų 5-10 migdolų, bet daugeliui neužtenka kelių migdolų. T. Ferrisso patarimas: nevalgykite tokio maisto, kurio kiekį gali prireikti kontroliuoti.

Komentarai

Comments are closed.