Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Sveikas gyvenimo būdas ir mityba

Gimęs sveikas, pačios sveikatos žmogus nejaučia ir paprastai nebrangina, kol nesusiduria su rimtais sveikatos sutrikimais. Susirgęs ir gydytojo dėka greitai pasveikęs, jis padaro išvadą, kad sveikata tiesiogiai susijusi su medicina. Nenuostabu, kad ne viena žmonijos karta garbino vienintelį, jos nuomone vertą dėmesio, mokslą – mediciną. Čia buvo nukreipiami didžiausi pinigai, čia dirbo garsiausi protai, nes žmonės visada norėjo susirgę greitai pasveikti, išmokti įveikti visas ligas.

Rezultatas – išmokome per daug pasikliauti šiuolaikine medicina ir, deja, dažnokai neturime nė mažiausio noro rūpintis savo sveikata. O civilizuotas pasaulis jau palaipsniui suvokia, kad nuo medicinos priklauso tik labai mažas procentas mūsų sveikatos. Ir visai nesvarbu, kad nuolat tobulinama įranga, panaudojami visi naujausi mokslo ir technikos pasiekimai. Žmogus turi stengtis ne gydytis, o nesusirgti. Ypač lėtinėmis ligomis. 0 lėtinių ligų vystymasis, kaip ir bendra sveikatos būklė priklauso tik nuo mūsų pačių, nuo mūsų gyvenimo būdo.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, žmogaus gyvenimo trukmę ir sveikatos būklę įtakoja: 60% gyvenimo būdas ir mityba, 15% paveldimumas, 15% ekologija ir išorinės aplinkos sąlygos ir tik 10 % sveikatos apsaugos paslaugos. Taigi, išvados peršasi pačios.
Kaip suprasti dabar dažnai vartojamą frazę „sveikas gyvenimo būdas”? Tai toks žmogaus gyvenimo būdas, mąstymas ir įpročiai, kurie leidžia jam išgyventi iki gilios senatvės, išsaugant fizinį aktyvumą ir stiprią sveikatą. Žmogaus sveikatos pagrindas – teisinga mityba. Visi gyvybinės veiklos procesai priklauso nuo to, ką žmogus valgo. Ypač svarbų vaidmenį atlieka biologiškai aktyvūs komponentai (vitaminai, mineralinės medžiagos, mikroelementai irkt.) dalyvaujantys fermentų ir hormonų sintezėje, įeinantys į ląstelių sudėtį ir reguliuojantys jų darbą.

Net ir šiais laikais žmogui maiste dažnai trūksta biologiškai aktyvių komponentų. Irtai dažniausiai lemia šiuolaikinis gyvenimo būdas:
• žmogus darbui sunaudoja mažiau energijos, mažiau reikia maisto, mažiau gaunama biologiškai aktyvių medžiagų,
• konservavimas ir ilgas produktų galiojimo laikas taip pat sumažina vitaminų kiekį maiste,
• ekologinės problemos, stresų gausa didina tam tikrų biologškai aktyvių medžiagų poreikį.
Vitaminų ir mikroelementų deficito pasekmės: daugėja kūdikių Ir mažų vaikų, kurių psichomotorinis vystymasis atsilieka, skaičius; labai plinta įvairios nutukimo formos; mažėja organizmo atsparumas Infekcijoms; dažnėja geležies stokos anemija, skydliaukės patologija, karlesas, osteoporozė, artritai; daugėja skaičius žmonių, rizikuojančių susirgti išemine širdies Ilga, hipertonija, cukriniu diabetu, galvos smegenų ateroskleroze, onkologinėmis ligomis.
Tik visų organizme vykstančių procesų supratimas, resursų žinojimas, pagalba savo organizmui kovoje su kenksmingais aplinkos faktoriais, nejudriu gyvenimo būdu ir kitais žalingais faktoriais padės mums išsaugoti sveikatą ir gyventi ne tik ilgą, bet ir pilnavertį gyvenimą.
O įvairių vitaminų ir mikroelementų stoką galima papildyti specialistų sukurtais maisto papildais.
Taigi gyvenimo kokybės pasirinkimas – jūsų pačių rankose. Įprotis gyventi sveikai – tai grožis ir jaunystė, sveikata ir ilgas amžius, senatvė be Ilgų.

Komentarai