Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Prabangūs Laikrodžiai Top10

Laikrodis intriguoja. Tiesą sakant šiais laikais jo nelabai ir reikia-visą dieną sėdint prie kompiuterio valandų skaičiuoklė mums visada prieš akis. Pasitraukę nuo ekrano nesiskiriame su mobiliuoju telefonu, nuolat laikomu kišenėje arba rankinėje.

Vis dėlto šis mažas, vos kelių centimetrų pločio, daikčiukas yra viena sudėtingiausių mūsų kasdienybėje esančių konstrukcijų – turi šimtus sudedamųjų dalių, o begėdžiai pardavėjai už jį prašo daugiau, negu jūsų butas, vasarnamis ir automobilis kainuoja kartu sudėjus.

Stebuklas? Tikrai taip.

Tikriesiems laikrodžių mėgėjams ir kolekcininkams šis pasaulis iš tiesų stebuklingas. Aukštoji laikrodininkystė, kaip ir aukštoji mada, – labai brangi ir labai branginama, bet tik tų, kurie šią sritį iš tiesų išmano.

Gerai žinome, kad aukštosios mados namai – Prancūzijoje, šalyje, kur ši sritis turi tvirtas tradicijas ir yra kruopščiai reglamentuojama. Neapsigaukite: ne kiekvienas dizaineris, savo kolekcijas išdidžiai pristatantis ant Paryžiaus mados savaitės podiumo, gali didžiuotis pristatantis aukštąją madą. Taip vadinami tik Aukštosios mados federacijos patvirtinti ir jų nustatytus reikalavimus atitinkantys mados namai.

Prancūzijoje kontroliuojamus šalies nacionalinis pasididžiavimas: aukštoji mada, šampanas, vynas ir sūriai. Šveicarijoje net kelios organizacijos griežtai reglamentuoja, kurie laikrodžių gamintojai savo produkciją gali vadinti šveicariška,-tai laikrodžių pasaulyje atitinka aukščiausią garbės ženkliuką. Net ir mažai nusimanančiam pirkėjui šveicariškas laikrodis-kokybės sinonimas.

Standartas reikalauja, kad šveicariškas laikrodis turėtų Šveicarijoje pagamintą laikrodžio mechanizmą, kuris Šveicarijoje būtų įdedamas į laikrodžio ciferblatą gamintojo, įsikūrusio Šveicarijoje. Šiuos reikalavimus atitinkantys laikrodžiai žymimi specialiais laikrodžio kilmės šalį nurodančiais ženklais.

Kelinta dabar yra valanda, jums puikiai parodys ir Amerikoje, Japonijoje ar Ukmergėje surinkti laikrodžiai. Tačiau aukštoji laikrodininkystė, kaip menas, verslas ir amatas, egzistuoja ne tam, kad jus informuotų, kiek dar valandų liko iki darbo dienos pabaigos. Tie žmonės, kurie pirks įmantriausius, brangiausius ir originaliausius pasaulio laikrodžius, jų galbūt nė nesegės. Jie ir taip turi pakankamai laikrodžių.

Galų gale jie turi pakankamai asistentų, kad visada žinotų, kiek valandų. Šie laikrodžiai vertinami kaip investicija ir kaip meno kūriniai, kurie, jei nebus parduodami aukcionuose, bus perduodami iš kartos į kartą.

Jūsų dėmesiui-10 labiausiai intriguojančių laikrodžių pasaulio žvaigždžių.

patek-philippe-2499-laikrodis

Patek Philippe 2499 laikrodis

Patek Philippe laikrodžių gerbėjams yra du magiški žodžiai. Prieš 175 metus dviejų laikrodininkų įkurtas verslas gyvas iki šiol, o šio prekės ženklo laikrodžiai karaliauja visuose kolekcininkų svajonių sąrašuose. Kompanijos 1933 m. pristatytas kišeninis laikrodis Supercomplication iki šiol nepralenkiamas: tai sudėtingiausias kada nors žmogaus rankomis pagamintas laikrodis. Šis du ciferblatus turintis modelis pagamintas iš daugiau kaip 900 detalių ir sveria kone pusę kilogramo.

supercomplication-laikrodis

Supercomplication Laikrodis

Lapkričio mėnesį jis bus parduodamas Sotheby’s” aukcione. Prognozuojama kaina? Įspūdingi 43 milijonai litų. įdomu tai, kad pastarąjį kartą šis laikrodis buvo parduotas 1999 metais, o aukcione jį laimėjo Kataro šeichas. Dar įdomiau tai, kad per penkiolika metų jis niekada taip ir nesusimokėjo 28 milijonų litų, kuriuos tuomet buvo skolingas už laikrodį aukcionui.

SkyMoon Tourbillon laikrodis

SkyMoon Tourbillon laikrodis

SkyMoon Tourbillon yra vienas labiausiai vertinamų „Patek Philippe” ženklo laikrodžių, o per metus jų pagaminami tik trys. Nenuostabu, kad šie laikrodžiai kiekvienam, pasiryžusiam sumokėti 3 milijonus litų, į rankas nepateks: pirkėjas jau turi būti ilgalaikis ir svarbus kompanijos klientas. Šis baltojo aukso kūrinys primena skulptūrą, o jam gaminti panaudotos net 686 detalės.

Paskutinis šiame sąraše „Patek Philippe” kūrinys-vienas geidžiamiausių rankinių laikrodžių modelių pasaulyje. Z499 modelis gaminamas jau daugiau kaip pusę amžiaus. Per visus šiuos metus beveik nepakitęs laikrodžio dizainas atrodo toks pat šiuolaikiškas, kiek ir vintažinis.

Būtent vintažinis iš rausvojo aukso pagamintas „2499″ modelis rugpjūčio mėnesį pasirodė internetinėje prekyboje. Tokio metalo versija itin reta – jų buvo pagaminta vos apie 10 vienetų. Paprastai tokie išskirtiniai laikrodžiai nėra lengvai įsigyjami: kolekcininkai jų turi ieškoti aukcionuose, informacija sklinda iš lūpų į lūpas, o sandoriai vyksta už uždarų durų.

Skelbimas, jog tokia retenybė parduodama internete ir ją gali laisvai įsigyti bet kuris panorėjęs, nustebino daugelį. 8,3 milijono litų, ir brangiausias kada nors internete parduotas laikrodis bus ant jūsų riešo. O gal ir vienas brangiausių kada nors internete parduotų daiktų.

Antoine Preziuso yra Šveicarijoje dirbantis nepriklausomas laikrodžių gamintojas, tylioji laikrodžių pasaulio žvaigždė. Kasmetėje Bazelio laikrodžių parodoje praėjusiais metais jis pasauliui pristatė Stardust. Tai buvo jo bandymas sukurti gražiausiu pasaulyje laikrodį. Šiam vienetiniam laikrodžiui pagaminti buvo panaudoti 2052 mažiausi pasaulio deimantai, kurių kiekvienas yra vos pusės milimetro dydžio.

antoine preziuso stardust laikrodis

Antoine Preziuso Stardust Laikrodis

Philippe’os Dufouras – dar vienas nepriklausomas laikrodžių gamintojas, iš kitų išsiskiriantis tuo, kad visi jo pagaminti laikrodžiai yra jo rankų darbo vaisius nuo pat pradžios iki pabaigos. Jis savo studijoje dirba vienas, pats kuria laikrodžių dizainą, gamina kiekvieną detalę ir jas surenka. Nenuostabu, kad vienojo pastarųjų darbų Simplicity gamyba užtruko visus metus. Tačiau laikrodis buvo parduodamas su pažadu, kad valandas jis skaičiuos visą amžinybę. Ph.Dufouras, kaip ir daugelis šio amato lyderių, profesiją paveldėjo iš tėvo. Dabar žiniomis dalijasi su dukterimi.

Kompanijos Audemors Piguet pristatytas The Grande Complicotion susieja netikėtumus: čia sportiškas stilius susilieja su klasikiniu, brangieji metalai su… ąžuolu. Tik įsivaizduokite, koks sudėtingas darbas turėtų būti vienam laikrodininkui detalė po detalės sudėlioti mechanizmą, kuris tiksliai rodys laiką iki pat jūsų gyvenimo pabaigos. Šis kūrinys vien tuo neapsiriboja: šalia dienos, metų bei laiko indikatorių įsitaisiusi ir Mėnulio fazes skaičiuojanti rodyklė. Kaip skelbia laikrodžių gamintojai šio per 2 milijonus litų kainuojančio laikrodžio nereikės prisukti artimiausią šimtmetį.

Prekės ženklą Moitres du Temps, verčiant pažodžiui „Laiko meistrai”, sukūrė trys garsiausi laikrodininkai – Christophe’as Claret, Roger Dubuis ir Peteris Speakas-Marinas. Jų bendrų žinių kūrinys Chapter One iš karto buvo pavadintas vienu įspūdingiausių dešimtmečio laikrodžių. Viskas dėl labai sudėtingų mechaninių konstrukcijų, kurios vos matomos plika akimi ir dažniausiai suprantamos tik tikriesiems laikrodžių mėgėjams. Visi šie laikrodžiai – savotiški inžineriniai stebuklai. Galbūt todėl dažnai prabangaus laikrodžio savininkui paliekama galimybė gėrėtis sudėtingu jo mechanizmu. “Chapter One” korpusas permatomas iš abiejų pusių.

Jean Dunond pristatytas Poloce su kitais sąraše esančiais laikrodžiais varžosi mechanizmo sudėtingumu. Šis eklektiškas, tarsi iš istorijos apie Didįjį Getsbį atkeliavęs modelis buvo įkvėptas senovinio motociklo ir juo važiuojant matomų besikeičiančių gamtos vaizdų. Laikrodžio gamintojas siūlo jį pritaikyti visiems pirkėjo poreikiams.

Monaco V4 Tourbillon laikrodis

Monaco V4 Tourbillon laikrodis

Monaco V4 Tourbillon iš tiesų įspūdingas. Tačiau realybėje jį geriau apžiūrėti vargu ar pavyks: kompanija TAG Heuer pagamino vos 50 šių laikrodžių. Jų mechanizmas varomas keturių dirželių, kurių kiekvienas plonesnis net už žmogaus plauką Čia susilieja ne tik inžinerijos, bet ir medicinos mokslo žinios, o kai kurios laikrodžio detalės tokios smulkios, kad prireiktų itin gero elektroninio mikroskopo visoms joms pamatyti. Tourbillon yra ypatinga technologija, kuria didžiuojasi visi brangiausių laikrodžių gamintojai. Šis mechanizmas veikia taip, kad laikrodis, netrukdomas žemės traukos, rodytų tikslų laiką.

Kosmosas laikrodininkams yra tapęs dideliu įkvėpimo šaltiniu. Kompanijos Von Cleef & Arpels pristatomas Midnight Planetarium tik savo forma primena laikrodį. Kaip ir sufleruoja pats pavadinimas, jis rodo ne vien valandas ar minutes, bet ir visą saulės sistemą! Sukurti tokį sudėtingą mechanizmą užtruko net dvejus su puse metų. Laikrodžio centre esantis apskritimas iš rausvojo aukso simbolizuoja saulę, o aplinkui išsidėstę brangakmeniai – vis kitą saulės sistemos planetą. Krintanti žvaigždė indikuoja valandas. Per metus „Van Cleef & Arpels” ketina pagaminti vos 20-30 šio įspūdingo laikrodžio egzempliorių.

Tai nėra baigtinis geriausių pasaulio laikrodžių sąrašas. Tokio sudaryti būtų neįmanoma, nes kiekvieno vertinimo kriterijai būtų labai skirtingi ir labai subjektyvūs. Tai tik keletas įdomiausių magiško aukštosios laikrodininkystės pasaulio pavyzdžių.

Tiesa, šis pasaulis jau po penkerių metų gali atrodyti visiškai kitaip. Šiuo metu laukiamiausias laikrodis yra ne kurios nors garsios laikrodžių kompanijos kūrinys. Jį jau netrukus pristatys garsiausia pasaulyje kompiuterių gamintoja Apple.

Jau ne vienas inovatyvus prekės ženklas bandė sudrebinti rinką pasiūlydamas išmaniuosius laikrodžius, tačiau pirmieji bandymai nebuvo labai sėkmingi: dideli, kasdieniame gyvenime nepatogūs naudoti modeliai ir nestilingas dizainas nesužavėjo pirkėjų.

apple-iwatch-laikrodis

Apple iWatch laikrodis

Internete šnabždamasi, kad „Apple” sukurtas išmanusis laikrodis pralenks visus iki šiol pristatytus modelius, o jį kurianti komanda sudaryta iš geriausių laikrodžių bei technologijų specialistų.

Atrodytų, kad laikrodžiai mums niekada nebuvo tokie nereikalingi kaip šiais laikais. Ir vis dėlto: „Euromotor” duomenimis, praėjusiais metais laikrodžių pardavimas pasaulyje išaugo beveik 10 proc., lyginant su 2011 metais. Iš visų kategorijų sparčiausiai augo būtent prabangių laikrodžių sektorius: čia pardavimo pokytis per dvejus metus buvo 12,4 proc.

Pirkėjų elgesys taip pat parodo, kad laikrodis dažnai pasirenkamas ne tik dėl funkcionalumo, bet ir dėl statuso.

Prekės ženklas, jo modelis parodo, kas tu esi ir kokiai socialinei grupei priklausai.

Ar esi išmanųjį laikrodį nešiojantis, nuolat skubantis miesto karjeristas, kuriam reikia galimybės greitai atrašyti žinutes, kontroliuoti savo gyvenimą naudojantis visomis šiuolaikinėmis technologijomis ir dar ko nors, kas suskaičiuotų, ar jau nužingsniavai per dieną rekomenduojamą žingsnių skaičių.

Ar priešingai – esi didžiausius gyvenimo malonumus, puikią kokybę ir išskirtinumą vertinantis verslininkas, kuris darbo susitikimams turi vieną laikrodį, iškilmingoms vakarienėms – kitą, o savaitgalio pasiplaukiojimams asmenine jachta – ir dar keletą variantų.

Komentarai

One Response to “Prabangūs Laikrodžiai Top10”

  1. admins
    September 27th, 2014 @ 9:04 am

    Komentaras