Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Pomidorų Tręšimas

Pagal lapų spalvą, atžalų augimą, sulėtėjusj vaisių nokimą galima nustatyti, kokių trąšų pomidorams trūksta labiausiai. Jeigu gelsta, raukšlėjasi ir žemyn sukasi lapų kraštai, nevienodai noksta vaisiai, krinta užuomazgos – pomidorams nepakanka kalio.

Sulėtėjusio stiebo ir šoninių atžalų augimo, lapų geltimo ir džiūvimo išvengsime patręšę azoto trąšomis. Trūkstant fosforo, lapai tampa tamsiai žali, stiebai violetiniai, sutrinka žydėjimas, lėčiau noksta vaisiai.

Pastebėjus džiūstančius viršūninius ūglius, jaunų lapų kraštus teks paberti kalcio. Pomidorų lapų gyslos žalios, o tarpugysliai įgauna gelsvą spalvą – tai magnio trūkumo požymiai. Sekime savo augintinių pasikeitimus ir laiku pamaitinkime reikalingomis trąšomis.

KENKIA ir perteklius

Panašūs požymiai būna ir pertręšus augalus. Esant fosforo pertekliui gelsta, krinta lapai. Jų kraštai sukasi žemyn, krinta, o spalva balsvai žalia ar balsva -nepagailėta boro. Dėl azoto pertekliaus kopūstai užaugina stambius tamsiai žalius lapus, kurie viršūnėse sukasi į apačią. Kad neprarastume pomidorų derliaus, atidžiai juos apžiūrėkime, išsiaiškinkime tikslias negalavimo priežastis.

Komentarai

Comments are closed.