Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Poliesterio ir lininių drabužių skalbimas

Poliesteris

Galima skalbti ir rankomis, ir skalbimo mašina. Vandens temperatūra neturėtų viršyti 40 °C.

Skalaujant reikėtų naudoti audinių minkštiklj, antraip šie drabužiai elektrinsis. Prieš velkantis juos naudinga išpurkšti priemone nuo elektrinimosi.

Reikėtų vengti stipriai gręžti. Galima džiovinti pakabintus ant radiatoriaus ar kito šilto paviršiaus, svarbu, kad temperatūra nebūtų pernelyg aukšta.

Lyginti tik nekarštu lygintuvu.

Linas

Nebijo aukštos temperatūros, todėl galima skalbti karštu vandeniu. Tai netgi minkština audinį. Lino nevalia stipriai trinti arba naudoti intensyvaus skalbimo programos.

Lyginami karštu lygintuvu, lininiai drabužiai tampa glotnūs. Liną svarbu gerai išdžiovinti, geriausia pakabintą. Antraip blogai išdžiūvusiose vietose atsiras dėmių.

Baltus lininius skalbinius geriausia džiovinti saulėje, tai padės išsaugoti baltumą.

Naudingi patarimai

•    Visus tamsius drabužius prieš skalbiant geriausia išversti j iš-virkščiąją pusę, tada mažiau bluks jų spalva.

•    Prieš skalbiant reikėtų užsagstyti visas sagas ir užtraukti visus užtrauktukus. Tai saugos, kad drabužiai nesuplyštų.

•    Pageltusius drabužius galima balinti ne tik cheminėmis priemonėmis, bet ir druskos tirpalu. Saują druskos ištirpinti 5l vandens. Drabužius mirkyti apie porą valandų, po to išskalbti kaip įprasta.

•    Raudonojo vyno dėmę pirmiausia nusausinti popierine servetėle, tada apibarstyti druska ir palikti 15 min. Galiausiai drabužį išskalbti šaltu vandeniu. Jeigu dėmė nevisiškai išnyksta, procedūrą atlikti pakartotinai.

Komentarai

Comments are closed.