Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Pinigų taupymas

Balandis – švaros ir atsinaujinimo metas. Tvarkydama aplinką ir būstą, atidžiau pažvelk ir į savo piniginės turinį bei jos užkaborius: juose dažnai prisikaupia visiškai nevertingo „turto” – senų čekių, kvitų, kalendoriukų, prekybos centrų lipdukų. Verta peržiūrėti ir visas korteles – galbūt kai kuriomis nesinaudoji ir jos tik užima vietą?

tiny frogIštikimi gryniesiems
„Swedbank” Asmeninių finansų institutas internetu atlikto apklausą, iš kurios paaiškėjo, kad nors mokėjimo kortelėmis jau galima atsiskaityti beveik visur, daugelis savo piniginėje vis tiek turi bent šiek tiek grynųjų. Vienas pagrindinių argumentų – neva atsiskaitydami grynaisiais jie labiau jaučia tikrąją pinigų vertę. Visgi derėtų nepamiršti, kad piniginė lengvai gali tapti vagišių taikiniu, tad joje verčiau nelaikyti stambių sumų. Racionaliausia nešiotis 50-100 litų. Jei prireiks daugiau grynųjų – pasinaudok bankomatu.

Monetos – taip pat pinigai
Atrodytų, kad negali būti nieko keisčiau už erzulį, kylantj dėl… per daug pinigų. Vis dėlto daugeliui pažįstama situacija, kai piniginėje susikaupia ir tarsi prašytis į laisvę ima didelis centų ir metalinių litų kiekis. Paprastai i tokia .smulkmę kreivai žiūri tiek jų savininkai, tiek pardavėjai. Nenuostabu – kai parduotuvėje pabe-ri krūvą centų, turi gaišti daug laiko, kol jie visi bus suskaičiuoti. Tad daugelis monetas lengva ranka švaisto įvairiems smulkiems, bet vargu ar reikalingiems pirkiniams: šokoladukams, žiebtuvėliams kramtomajai gumai ir t.t. Vis daugiau žmonių pritaria ketinimui nebenaudoti smulkių centų, o galutines mokėtinas sumas suapvalinti. Tačiau kol kas dar nenuspręsta, kaip galėtume išversti be smulkių monetų, verta pagalvoti, kaip išpešti iš jų kuo daugiau naudos.

Kartas nuo karto patikrink, kiek ir ko turi piniginėje. Sulamdyti banknotai ir barškantys centai linkę greitai pasimesti, tad sutvarkyk juos.

Douc Langur (Pygathrix nemaeus )Metaliniai litai ir centai – taip pat pinigai, kuriuos išleisti į apyvartą brangiai kainuoja valstybei, o kaupimas namie naudos neatneša niekam. Todėl nevertėtų jų tiesiog kaupti. Geriau prieš eidama į parduotuvę suskaičiuok, kokią sumą pinigų monetomis turi ir pirmiausia atsiskaityk jomis. Banknotą išsitrauk tik tuomet, kai pritrūksti metalinių pinigų.

Jei kartais pristigtum laiko prieš apsipirkdama kiekvienąkart suskaičiuoti monetas, gali pasinaudoti senu geru vaikišku būdu -įsigyti taupyklę Ir kiekvieną dieną ją pildyti. Dėdama į taupyklę vieno ar dviejų litų vertės monetas ir centus, gana greitai sutaupysi reikiamą sumą trokštamam pirkiniui.
Kaip nepasiklysti tarp kortelių

Lietuvos bankų asociacijos ir Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu rinkoje yra daugiau kaip 3,7 mln. debetinių Ir 0,58 mln. kreditinių mokėjimo kortelių (po 1,29 mokėjimo kortelės vienam gyventojui). O kur dar įvairių nuolaidų kortelės? Jų kartais prisikaupia tiek, kad jos sunkiai telpa į piniginę. Ar verta ją plėšyti? Ar tokios kortelės tikrai padeda taupyti ir efektyviai paskirstyti savo lėšas?

Vertėtų nepamiršti, kad akcijos, specialūs pasiūlymai ir nuolaidos yra itin veiksmingas būdas pritraukti potencialių pirkėjų dėmesį, gauti daugiau pajamų. Todėl visada naudinga apskaičiuoti, kokią konkrečią naudą ir kokiam laikotarpiul gali suteikti kortelė: nors ji ir padeda sutaupyti, nereikia pulti rinkti visų kortelių iš eilės. Lojalumo kortelių skaičius piniginėje savaime nemažina išlaidų…

Be to, tai, kad esi kurios nors parduotuvės lojalumo programos narė, dar jokiu būdu neužtikrina, kad visų prekių ten visada nusipirksi pigiau. Verta patikrinti kainas ir kitose panašiose prekybos vietose. Savaime suprantama, jei jau turi nuolaidų kortelę – naudokis ja, bet apdairiai, kad įsigytum tik tikrai reikalingų ir iš anksto planuotų daiktų.

Nebloga išeitis – mokėjimo ir nuolaidų korteles, kuponus, kitokias smulkmenas nešiotis atskiroje piniginėje.

Komentarai

Comments are closed.