Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Peršalimo ligos

Greitai prabėgo vasara su mielais atostogų džiaugsmais ir saulės šiluma, šmėstelėjo „bobų” vasaros šypsena. Ir vėl rūkai, drėgmė, lietus… Gamtos dėsnių mes nenugalėsime, galime tik prisitaikyti. Tarp kitko, mūsų protėviai sakydavo, kad ruduo – sveikiausias ir palankiausias metų laikas. Juk tai miško gėrybių, vaisių ir daržovių, vestuvių metas.
Deja, dabar dažniausiai ruduo mums – peršalimų metas.
Labiausiai peršalimo ligomis serga valkai Ir pagyvenę žmonės, taip pat tie, kurie daug rūko.
Psichologai teigia, kad dažniausiai peršalimo ligomis serga žmonės, nemokantys atleisti, uždari, užsisklendę savyje. Be to, rizikos grupei priklauso reprodukcinio amžiaus moterys, kadangi kiekvieną mėnesį „kritinėmis dienomis” jų imunitetas ryškiai susilpnėja.
Taigi geriausia rudeninių negandų profilaktika – Imuninės sistemos stiprinimas.

Vyrai sunkiau serga peršalimo ligomis — tai protėvių palikimas
Sakoma, kad vyrai nemoka sirgti. Jie kaipmat „praskysta” ir prašo pagalbos, gulėdami lovoje ir bijodami pajudėti. Moterys paprastai ištvermingai įveikia peršalimą ir kitokias negandas. Kembridžo universiteto mokslininkai nutarė išsiaiškinti tokio skirtingo vyrų ir moterų elgesio priežastis.

Paaiškėjo, kad dėl tokio mūsų vyrų elgesio kalti jų protėviai. Jie mėgo rizikuoti. Būtent šis polinkis lėmė vyrų pažeidžiamumą, susidūrus su liga.

Atrodytų, kad polinkis rizikuoti turėjo kaip tik lemti stipraus imuniteto, galinčio susidoroti su bet kokia liga, susiformavimą. Tačiau tada būtų padidėjusi rizika vystytis įvairiems autoimuniniams procesams, kuriuos sukelia imuninės sistemos pervargimas. Būtų išsekę ir kiti organizmo resursai, vaisingumo taip pat. Taigi gamta iš dviejų blogybių išrinko mažesnę, palikdama vyrams silpnesnę imuninę sistemą.

Ankstesni tyrimai parodė, kad vyrai žymiai dažniau nei moterys atsiprašo iš darbo dėl peršalimo ligų, o kelionių metu vyrai ir moterys suserga kitokiomis ligomis.

Virusologas Eliot Dik tvirtina, kad situacijų, kai mes galime „pasigauti” virusą, yra žymiai daugiau, negu mes galvojame. į pavojingą kompaniją patenka:
• bendri pietūs su tais, kurie jau yra peršalę,
• sergančiojo bučinys,
• važiavimas visuomeniniu transportu,
• rankos paspaudimas,
• rūkymas (rūkoriai labiau linkę peršalimams dėl sudirgintos kvėpavimo takų gleivinės).
Taigi, jei nenorite sirgti, nekaupkite nuoskaudų, Išmokite atleisti. Vienkartinės nosinaitės ir įprotis nusisukti nuo čiaudančiojo taip pat nepakenks.

Komentarai