Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Organizmo Atsparumo Didinimas

Be vaistų: paprasti būdai padidinti organizmo atsparumą

Anksčiau patarimai, kaip stiprinti imunitetą, skambėdavo taip: praustis po šaltu dušu ir vartoti daug vitamino C. Šiandien žinoma daug daugiau (ir malonesnių) būdų organizmo atsparumui didinti.

Užtektinai miegokite

Day 59, Project 365 - 12.18.09Manote, kad trumpiau miegodami sutaupysite laiko? Tikrai ne! Jei nuolat neišsimiegosite, organizmas pats praneš, kad ląstelėms trūksta laiko regeneruotis, parversdamas jus į ligos patalą. Tyrimais nustatyta, kad miego trūkumas slopina imuninių ląstelių aktyvumą.

Mokėkite atsipalaiduoti

Miego trūkumas imunitetui kenkia ir netiesiogiai. Neišsimiegę, nepailsėję būnate dirglesni ir greičiau pasiduodate stresams. Jų, tiesa, nė vienas neišvengiame. Todėl labai svarbu mokėti atsipalaiduoti. Nesate meditacijos, jogos ar autogeninių treniruočių šalininkai? Tuomet tiesiog daugiau judėkite. Bet tik tiek, kad nepervargtumėte. Ar žinote, kad pernelyg intensyviai judant raumenys sunaudoja gliukozę – pagrindinį imuninių ląstelių „kurą“?

Rinkitės kuo sveikesnį maistą

Visokie konservantai, dažikliai, tirštikliai, skonio stiprikliai, į organizmą patenkantys su maistu, iš imuninių ląstelių atima labai daug jėgų. Juk joms reikia visa tai atpažinti ir sunaikinti, kaip ir kiekvieną svetimkūnį! O kada kovoti su tikrais priešais – virusais ir bakterijomis?! Todėl rinkitės kuo natūralesnius produktus, nepirkite tokių, kurie, „praturtinti“ įvairiais „E“ raide pažymėtais priedais, galioja daug mėnesių.

Vartokite mažiau riebalų

Asian girl sneezing in a handkerchiefRiebalų perteklius, nusėdęs ant kraujagyslių sienelių, ne tik apsunkina širdies darbą. Riebalingais, klampiais kraujagyslių keliais daug sunkiau judėti imuninėms ląstelėms. Sumažėjęs judrumas joms trukdo kovoti su ligas sukeliančiais virusais. Dėl tos pačios priežasties (kad imuninės ląstelės galėtų lengvai judėti) reikia gerti užtektinai skysčių (maždaug 8 stiklines per dieną).

Paprasta, bet veiksminga

■    Kasdien išgerkite stiklinę apelsinų sulčių (būtinai – šviežiai spaustų!).

■    Bent vieną kartą per dieną iš širdies pasijuokite.

■    Bent 20 min. per dieną skirkite tik sau (pamedituokite ar tiesiog, pamiršę viską aplink, pasiklausykite geros muzikos).

■    Kasdien išeikite pusvalandį pasivaikščioti (ar pasivažinėkite dviračiu, paplaukiokite baseine).

■    įpraskite rytinį dušą užbaigti šalto vandens srove.

1.    Purpurinės ežiuolės (Echinacea). Vaistinėse būna įvairių preparatų – džiovintos žolės, lašelių ir net ledinukų. Jie stiprina imunitetą ir neturi šalutinio poveikio, tačiau nepamirškite, kad jų negalima vartoti ilgiau kaip du mėnesius. Paskui būtina padaryti bent savaitės pertrauką.

ženšenis

Ženšenis

2.    Ženšeniai. Ženšenių ištraukoje yra medžiagų, skatinančių organizmą gaminti daugiau interferono – imuninių ląstelių stimuliatoriaus. Be to, ženšenių preparatai tonizuoja, šalina nuovargį.

3.    Medetkos. Ryškiai oranžiniuose medetkų žieduose daug vertingų medžiagų -tai karotinoidai, flavo-noidai, mineralinės medžiagos (ypač daug magnio), vitaminai ir eterinis aliejus.

Liaudies medicinoje medetkos nuo seno vartojamos šlapimui varyti, prakaitavimui skatinti, iš jų ruošiami sutraukiamojo poveikio preparatai. Neseniai pastebėta, kad medetkos puikiai tinka imunitetui stiprinti (veikia ne prasčiau nei išgirtosios ežiuolės). Peršalimo ligų sezono metu verta kasdien gerti medetkų arbatos. Tiesa, ji kartoka, tačiau tikrai padės atsilaikyti prieš infekcijas. Medetkų arbatos reikėtų gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

4.    Multivitaminai. Vaistinėse gali rasti dražė, kapsulių, tablečių formos multlvitaminų, kramtomų pastilių, tirpių putojančių tablečių, miltelių. Sintetinių vitaminų forma nėra svarbi. Pirk kad ir pačius pigiausius, svarbu, kad bent vieną mėnesį nepamirštum kasdien jų išgerti.

Komentarai

Comments are closed.