Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Mėnulio Dieta

Dieta pagal mėnulį

Dieta pagal mėnulį arba Mėnulio dieta žinoma jau seniai ir laikoma viena veiksmingiausių. Jos laikantis būtina atsižvelgti į mėnulio fazes.

Per jaunatį žmogaus organizmas linkęs kaupti riebalus ir nenaudingas medžiagas. Reikėtų atsikratyti žalingų įpročių ir stengtis sveikai maitintis. Šiuo metu kalorijas deginti taip pat lengva, kaip ir kaupti. Norintieji numesti svorio per jaunatį turėtų valgyti daugiau nekaloringos sriubos, mėsos, žuvies ar daržovių sultinio, garuose troškintų arba ant grotelių keptų daržovių. Tinkamai maitindamiesi, galėtų atsikratyti 1-3 kg svorio.

Per priešpilnį organizmas viską kaupia it ruošdamasis žiemai. Šiuo metu neverta svajoti apie lieknesnę figūrą, verčiau stengtis, kad svoris nedidėtų. Labai svarbu vengti saldumynų, bulvių traškučių, riebių padažų. Užkandžiams reikėtų rinktis vaisius, daržoves, neriebų jogurtą ar kitus nekaloringus produktus. Apskritai šiuo laikotarpiu pirmenybę derėtų teikti augaliniam maistui.

Naudinga padaryti iškrovos dieną. Per ją galima gerti vien vandenį, o jeigu per sunku, valgyti tik vienos rūšies produktų, pvz., obuolių, arba gerti jų sulčių. Šiuo metu labai naudingi šlapimo išsiskyrimą skatinantys produktai, nes padeda išsivalyti inkstams, kepenims; tulžies pūslei. Per priešpilnį atsiranda daugiau jėgų nei per jaunatį, todėl galima pradėti sportuoti. Tai padailins kūno linijas.

Pilnatis yra tinkamas metas lieknėti. Suaktyvėja medžiagų apykaita, todėl jei bus valgoma ne daugiau nei įprastai, svoris pamažu kris. Patartina valgyti kuo daugiau grūdinių produktų, žuvies, grybų, daržovių ir gerti daug skysčių, geriausia – vandens arba nesaldintos žaliosios arbatos. Visiškai netinkamas pienas ar jo produktai. Griežtai draudžiamas alkoholis. Svarbu įsiminti, kad reikia maitintis iki 18 val. ir išlaikyti saiką. Tai gali būti sudėtinga, nes apetitas per pilnatį gana stiprus. Jei laikomasi visų nurodymų, organizmui netrūksta skysčių, tai sparčiau deginami riebalai, o žmogus jaučiasi gyvybingas ir pakilios nuotaikos.

Per delčią galima šiek tiek atpalaiduoti ir pasilepinti. Rizika priaugti svorio šiuo metu nedidelė. Galima valgyti visko, bet saikingai. Nepakenks net gabalėlis šokolado ar porcija ledų. Mažai tikėtina, kad norėsis sočiai užkandžiauti, nes per delčią susilpnėja apetitas ir apskritai sulėtėja organizmo reakcijos. Nevalia tinginiauti, palanku sportu tobulinti figūrą. Kalorijos deginamos bene dvigubai greičiau, o kartu su prakaitu šalinamos kenksmingosios medžiagos.

Vienas svarbiausių dangaus kūnų žmonėms yra mėnulis. Ne tik todėl, kad ryškiausiai matomas naktiniame danguje, bet ir todėl, kad stipriai veikia savijautą ir išvaizdą. Šiandien žmonės nutolę nuo gamtos ir retai susimąsto, kad atlikdami sveikatingumo ar grožio procedūras turėtų atsižvelgti į mėnulio fazę. Tuomet procedūros būtų gerokai sėkmingesnės.

Jaunatis

Yra nedaug energijos, todėl jaučiamas silpnumas, apatija, nedarbingumas. Šiuo metu patariama apriboti veiklą, jeigu įmanoma, svarbias užduotis atidėti ateičiai.

Pastebėta, kad jaunatis labiausiai veikia viršutinės kūno dalies organus. Gali paūmėti kvėpavimo takų, širdies, gerklės ligos, susilpnėti rega ir klausa, sustiprėti migrena, dantų skausmas, sulėtėti mąstymas, labiau slinkti plaukai.

Palankus metas pradėti įvairias tęstines sveikatingumo procedūras (pvz., gydomąjį masažą). Verta atsikratyti žalingų įpročių. Šiuo metu organizmas geriau viską pasisavina, todėl galima pradėti vartoti vitaminus ar kitaip stiprinti imuninę sistemą. Didesnį dėmesį reikėtų skirti mitybai, pratintis prie sveikų produktų ir atsisakyti nenaudingų.

Priešpilnis

Vis dar gali būti jaučiamas energijos stygius, tačiau jėgos pamažu stiprėja. Norisi veikti, rečiau užsisėdima namuose.

Labiausiai veikiama krūtinės sritis, todėl gali paūmėti širdies negalavimai, plaučių ir kvėpavimo takų sutrikimai. Moterims padidėja krūtų ligų rizika.

i Palankus metas valyti organizmą, badauti. Patariama valgyti daugiau maisto, turtingo ląstelienos, gerti šlapimą varančių gėrimų. Reikėtų skirti laiko poilsiui, pasilepinti masažu, nueiti į pirtį.

Pilnatis

Jaučiamas energijos antplūdis. Atsiranda jėgų, didėja lytinis aktyvumas ir vaisingumas, tačiau pasireiškia psichologinis nestabilumas, nervingumas.

Organizmas į viską reaguoja jautriau, todėl gali paūmėti visos lėtinės ligos, ypač susijusios su inkstais ir šlapimtakiais, lytiniais organais, šlaunimis ir dubens sritimi. Keblumų gali kilti tiems, kurių organizmas linkęs kaupti skysčius. Sunkus metas psichinėmis ir neurologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Didesnė migrenos, depresijos tikimybė. Gali kankinti nemiga.

Palankus metas dideliems fiziniams krūviams, sportui. Tinka įtrinti kūną gydomuoju aliejumi. Visiškai netinkamas laikas operacijoms ar kitoms medicininėms intervencijoms, nes yra pavojus nukraujuoti. Lėčiau gyja žaizdos.

Delčia

Energingumas pamažu silpsta, todėl reikėtų riboti fizinę veiklą ir daugiau laiko skirti poilsiui.

Labiausiai veikiama apatinė kūno dalis, todėl paūmėja kojų ir sąnarių ligos, padidėja traumų tikimybė. Dažniau kamuoja virškinimo sutrikimai. Nesiūloma    pradėti  jokių naujų procedūrų, verčiau užbaigti tai, kas pradėta. Itin tinkamas metas mesti svorį, nes dėl paspartėjusios medžiagų apykaitos jis mažėja lengviau nei kitu metu. Puikus laikas lengvai pasportuoti. Jeigu reikia operacijos, geriausia ją planuoti per delčią – greičiau gis žaizdos, bus mažesnė komplikacijų tikimybė.

Komentarai

Comments are closed.