Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kirmelės Žmogaus Organizme

Yra daugybė rūšių parazitų, kurie gali apsigyventi žmogaus organizme. Kad išgyventų, daugeliui parazitų reikia nešiotojo. Jais dažniausiai tampa gyvūnai, o per gyvūnus užsikrečia ir žmogus. Kirmėlės (spalinės, askarides, plaukagalviai ir kitokie kirminai) dažniausiai apsigyvena virškinimo sistemoje.

Į žmogaus organizmą patekę parazitai labai susilpnina imuninę sistemą, todėl sumažėja atsparumas ligoms. Kirmėlėmis užsikrėtęs suaugęs žmogus jokių rimtų simptomų gali nejausti, nes jie panašūs į kitų ligų. Pastaruoju metu daugėja užsikrėtusiųjų kirmėlėmis. Lauke gausu keturkojų išmatų. Maži vaikai prisikapsto kirminų kiaušinėlių žaisdami lauke. Profilaktiškai, kai duodama vaistų šuniui ar kitam gyvūnui, patariama išgerti kursą vaistų nuo kirmėlių visiems šeimos nariams (pasikonsultuokite su šeimos gydytoju).

Pavojingiausia echinokokozė, kurią sukelia kaspinuočių genčiai priklausančios kirmėlės.

Virškinamajame trakte iš kiaušinėlių išsilaisvinusios lervutės prasiskverbia į kraujagysles ir išnešiojamos po visą organizmą. Dauguma lervučių įsitvirtina kepenyse, kitos nukeliauja į bronchus, plaučius ar kitus organus. Tai labai pavojinga. Nuo kirmėlių moliūgų sėklomis ar pelynais žmonės gydydavosi senovėje, kai nebuvo vaistų. Jeigu žmonės gydytųsi kaip viduramžiais, mūsų gyvenimo trukmė būtų daug trumpesnė. Juk ištikus komai ar insultui nepuolame gerti vaistažolių arbatos, o kreipiamės į gydytojus. Nesu prieš natūralius gydymo būdus, bet, jei organizme yra užsiveisę kirmėlių, būtina išgerti kursą gydytojo skirtų vaistų (dažniausiai skiriamas „Vermox”). Kai parazitų yra daug, vien moliūgų sėklomis ar pelynais jų neišnaikinsi.

Komentarai

Comments are closed.