Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kamštinė Grindų Danga

Kamštinių grindų danga yra graži, patvari, elastinga (pavyzdžiui, baldų palikti įspaudai pranyksta per porą savaičių), su gera garso ir šilumos izoliacija, įvairių spalvų ir faktūros. Kamštinės grindys nepritraukia dulkių, todėl tinka žmonėms, kenčiantiems nuo alergijos. Tokios dangos nepatartina kloti virtuvėje ir prieškambaryje, nes tai palyginti minkšta medžiaga, tačiau ji puikiai tinka vaikų kambaryje ir miegamajame, nes kamštinėmis grindimis yra malonu vaikščioti basam.

spring bootiesKamštinės grindys yra gaminamos iš kamštinio ąžuolo žievės (kamštiniai ąžuolai daugiausia auga Portugalijoje, Ispanijoje, Afrikoje). Kad nebūtų pakenkta medžiui, žievę nuo jo galima lupti tik kas dešimt metų. Tai rankų darbas, ir kaip tik todėl ši medžiaga yra tokia brangi. Kamštinio ąžuolo žievė sumalama, verdama ir tada aukštoje temperatūroje presuojama. Į masę nededama jokių rišamųjų medžiagų. Dar vertingesnė, taigi ir brangiau kainuojanti kamščio masė gaunama vykstant technologiškai sudėtingesniam procesui: ąžuolo žievė supjaustoma vienodomis juostomis ir supresuojama jų nesmulkinant. Tokioje dangoje gerai matoma natūrali struktūra ir pailgos medžio skaidulos.

I Thought That The World Had Lost Its Sway, And Then I Fell in Love With YouGarsui izoliuoti ir šilumai sulaikyti nebūtina po kamštinėmis grindimis kloti papildomos medžiagos, nes kamščio plokštės turi tris sluoksnius. Viršutinis sluoksnis yra maždaug 4 mm storio, padarytas iš kamščio ir apdorotas aukštos kokybės laku. Vidurinysis yra iš presuotų medžio drožlių, o po jais užklijuotas trečiasis – apatinis sluoksnis.

Kamščio plokštės klijuojamos ant betono arba medžio. Prieš klijuodami plokštes, jas išpakuokite ir maždaug parą palaikykite patalpoje ištiestas. Dangą klijuokite ant lygaus paviršiaus specialiais klijais – jais ištepkite tiek kamščio plokštę, tiek apklijuojamą paviršių. Palikite truputį apdžiūti. Tada švelniai patuksendami guminiu plaktuku prispauskite plokštę prie grindų. Statybinių medžiagų parduotuvės siūlo kamštinės grindų dangos su click sistema – jos nebūtina klijuoti.

Komentarai

Comments are closed.