Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kaip sveikai gyventi, kai tau virš 35 metų

Esi gyvenimo įvykių sūkuryje, visiems reikalinga, galbūt netgi nepakeičiama. Tai kelia pasididžiavimą. Kita vertus, pernelyg aktyviai gyvenančių žmonių sveikatą alina nuolat patiriamas stresas. Tad lėkdama, skubėdama ir visur dalyvaudama būtinai turi rasti laiko pasirūpinti savimi.

Kaip išsaugoti dailią figūrą

Medžiagų apykaita ima lėtėti – organizmas nebe taip greitai kaip jaunystėje degina su maistu gaunamas kalorijas. Be to, darbas ir namų rūpesčiai atima vis daugiau laiko – dažnai suaugusiai moteriai užsiėmimai sporto klube tampa neįgyvendinama prabanga. Gaila, nes reguliariai sportuoti dabar tau būtų labai naudinga. Tačiau jeigu kol kas negali tam rasti laiko, pradėk domėtis, ko ir kiek valgai. Tavo valgiaraščio pagrindą turi sudaryti daržovės, antroje vietoje – liesa mėsa, žuvis, trečioje – neriebūs pieno produktai ir pagaliau ketvirtoje – truputis vaisių, bet ne per daug, nes juose yra lengvai pasisavinamo cukraus, kurį organizmas nesunkiai paverčia riebalais. Daugelis tavo amžiaus moterų profesinę karjerą derina su žmonos, motinos pareigomis. Tam reikia daug energijos. Todėl tavo valgiaraštyje turi būti ir angliavandenių, ir baltymų. O riebalų stenkis vartoti kuo mažiau – tik tiek, kad organizmas galėtų pasisavinti riebaluose tirpstančius vitaminus. Pastarieji tau ypač svarbūs. Kai vitaminų trūksta, sumažėja atsparumas, greičiau nuvargs-tama. Be to, vitaminai labai reikalingi odai, o tokio amžiaus ji sparčiau sensta.

Kaip sulieknėti

Jeigu nori numesti nemažai svorio, visiškai atsisakyk produktų, kuriuose yra lengvai pasisavinamų angliavandenių: bulvių, duonos, ryžių, įvairių virtinukų ir saldumynų. Nedaryk tavo amžiaus moterims būdingų klaidų: neatsisakyk pusryčių, kad paskui netektų alkio malšinti keliais puodeliais kavos ir kokiais nors džiūvėsėliais. Vakarienės suvalgyk normalų patiekalą, užuot sugraužusi kalną obuolių. Nuo tokių įpročių labiausiai kenčia tavo oda: ji papilkėja, atsiranda naujų raukšlių. Blo-
giausia, kad tai nebepataisoma nors pradedi normaliai maitinti raukšlės niekur neišnyksta. Bej jei nusprendei atsikratyti nereik lingu kilogramų, būtinai rask ko pasimankštinti. Antraip tav išvaizda gali pasikeisti ne taip kaip norėjai. Geriausių rezultatų duoda neintensyvūs aerob-kos pratimai, nes tuomet org~ nizmas gauna daugiau degu nies. Jei tikrai negali rasti jiem laiko, visur vaikščiok pėsčiomi Sparčiai žingsniuoti – taip pat a robikos pratimas!

GERIAUSIAS PRATIMAS TAU
Gyveni labai aktyviai, todėl tau svarbu išmokti atsipalaiduoti, būti či ir dabar. Tau labai praverstų jogos treniruotės. Jei kol kas negali sa to leisti, daryk siūlomą pratimą, ypač kai jautiesi sudirgusi, išmušta i vėžių, nepelnytai įskaudinta.
Susirask kokią nors tylią vietelę. Atsiklaupusi pasilenk į priekį. Jei gar padėk galvą ant žemės. Jei nepasieki grindų, po galva pasikišk pagal vę. Rankas ištiesk išilgai kojų, delnus pasuk į viršų. Lygiai kvėpuok i galvok: „Dabar esu rami!” Netrukus iš tiesų nurimsi.

PATARIMAI TAU
■ Pusryčiams rinkis produktus, kuriuose gausu baltymų – valgyk paukštienos, kiaušinių ir pieno produktų.
■ Po vakarienės dar gali papildomai suvalgyti baltymingų produktų – lieso varškės sūrio, natūralaus jogurto ar kefyro.
■ Gerk, gerk ir dar kartą gerk. Geriausia – vandens, bet tinka ir nesaldinta žalioji arbata, ir vaistažolių antpilai. Šie gėrimai ne tik užpildo skrandį, bet ir šalina iš organizmo toksinus.
■ Pasistenk vartoti kuo mažiau riebalų: per dieną pakanka 2 šaukštų aliejaus arba 15 g sviesto, arba 3 šaukštų grietinės.

Išmok atsipalaiduoti

Klysti, jeigu manai, kad geriausias poilsis po dienos darbų
– nugrimzti į fotelį priešais televizorių. Tai tik truputį prislopina per dieną patirtą įtampą, bet jos nepašalina. Kasdien bent keliolika
minučių skirk tikrai atsipalaiduoti. Tai nebus veltui sugaištas laikas, Kad ir kaip būtum užsiėmusi, per dieną vis tiek būna valandėlių, kai pavargusi prisėdi ir nieko neveiki, Tas minutes panaudok taip, kad nuo kėdės pakiltum kupina jėgų tolesniems dienos darbams. Atsisėsk tiesiai ant patogios kėdės, akis primerk ir tiesiog nieko nedaryk 20 min. (gali nusistatyti žadintuvą). Tegul mintys ateina ir nueina – jų neanalizuok. Iš pradžių tos 20 min. labai prailgs. Tačiau jeigu pratimą atliksi kasdien, greitai pastebėsi, kad kasdienybė nebereikalauja tiek daug jėgų, pasidarysi ramesnė, lengviau susikaupsi.

Sumažink varikozės riziką

Ar žinai, kad kas trečią 35-erių sulaukusią moterį vargina didesni ar mažesni venų kraujotakos sutrikimai, ilgainiui sukeliantys kojas bjaurojančią ligą -varikozę? Didesnis pavojus susirgti šia liga yra moterims, kurioms darbe tenka stovėti. Bet pasirūpinti kojų sveikata pravartu kiekvienai.
sj Atsisakyk maisto, nuo kurio užkietėja viduriai. Valgyk daugiau daržovių, vaisių ir kitų daug ląstelienos turinčių produktų. Būtinai vartok kuo mažiau druskos. Jei turi antsvorio, pasistenk atsikratyti nors kelių kilogramų.  Jei dirbi stovėdama, kartkartėmis pasistiebk ir įtempk blauzdų raumenis, pamindžikuok nuo kojos ant kojos. Jei darbe tenka sėdėti, atprask užsikelti koją ant kojos. Pasistenk kas pusvalandį atsistoti ir truputį pavaikštinėti. ■ Judėk. Judėjimas stimuliuoja kraujo apytaką, todėl stenkis kuo daugiau vaikščioti (ypač naudinga vaikščioti basomis, braidyti). Pasinaudok kiekviena proga paplaukioti, pasivažinėti dviračiu. Išmok jogos pratimų. Ypač naudingos tokios pozos, kur kojas reikia pakelti aukščiau galvos,  Kasdien avėk patogius batus neaukšta pakulne. Aukštakulniais ir smailianosiais bateliais puoškis tik ypatingomis progomis. Atsisakyk pernelyg aptemptų drabužių (džinsų, kelnaičių ar kojinių su veržiančia guma).

Komentarai