Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kaip sulieknėti ir būti sveikai

Norėdama sulieknėti (ypač prieš kokį nors svarbų įvykį) dažnai darai dilelę klaidą – gyveni pusbadžiu. Taip gana greitai numeti svorio, bet taip pat greitai ir priaugi. Daugiau taip nedaryk! Šitaip lieknėdama išmokysi savo organizmą kaupti atsargas iš kiekvienos gaunamos kalorijos, o tai, patikėk, karčiai atsirūgs ateityje… Beje, laikydamasi dietos gerk multivitaminų, kad organizmui netrūktų jokių -maisto medžiagų. Ir dar vienas svarbus dalykas: kuo daugiau judėsi, tuo sočiau galėsi valgyti. Nauda dviguba: neaugs nereikalingi kilogramai, o organizmas gaus daugiau maisto medžiagų. Neapgaudinėk savęs, kad sportui trūksta laiko. Kokią nors išeitį vis tiek gali rasti – skaityk mūsų kitus patarimus!

GERIAUSIAS PRATIMAS TAU
Jis padės išvengti kelių traumų. Traumatologai sako, kad jaunos moterys gana dažnai patiria kelių traumų – ir dėl anatominių savybių, ir dėl to, kad jaunystėje apskritai mažiau saugomasi. Kelius sustiprinti ir traumų išvengti labai padeda toks reguliariai daromas pratimas. Atsigulk ant kairio šono. Dešiniu delnu remkis į grindis maždaug ties krūtine. Dešinę koją sulenk, jos pėda remkis į grindis ties kairiuoju keliu. Pakelk ištiestą kairę koją kuo aukščiau nuo grindų (pėda su blauzda turi sudaryti statų kampą). Kulnu ore nupiešk 12 apskritimų ir grįžk į pradinę padėtį. Apsiversk ant kito šono ir pakartok pratimą kita koja.

Nesikūprink!
40 val. per savaitę palinkusi prie kompiuterio klaviatūros gali padaryti gerą įspūdį šefui, bet labai pakenkti stuburui. Jeigu juo nepasirūpinsi dabar, prasidėjus menopauzei labai pasigailėsi: nugaros skausmų varginama, pakumpusi, pečių negalinti atlošti pagyvenusi moteris tikrai neatrodo puikios formos! Tad jei dirbi sėdimą darbą, bent porą kartų per savaitę mažiausiai pusvalandį skirk tempimo pratimams.

Pasirūpink kojomis
Tavo kojoms, įspraustoms į madingus batelius, per dieną tenka atlaikyti nemažą krūvį. Todėl rankinėje visada turėk želė su mentoliu, ginkmedžių ar kaštonų ekstraktu ir, radusi laisvesnę minutę, pasitepk ja kojas (rinkis preparatą, kurį galima tepti tiesiog per pėdkelnes). Tokia procedūra ne tik atgaivins kojas, bet ir sustiprins kraujagysles, pagerins kraujotaką, sumažins varikozės riziką. Kaskart, kai turi nors minutę laiko, pasimasažuok pėdas. Sunku patikėti, bet pėdų masažas gerina ne tik kojų, bet ir veido odos kraujotaką. Pamėgink pati ir įsitikinsi.

Stiprink kaulus
Mūsų kaulai galutinai susiformuoja apie 30-sius gyvenimo metus. Paskui jie pradeda „mesti svorj” – kaulų masė mažėja vidutiniškai po 1% per metus. Moterų kaulai sparčiausiai retėja klimakteriniu laikotarpiu, kai kiaušidės gamina vis mažiau moteriškųjų lytinių hormonų. Tai -svarbiausia, tačiau ne vienintelė kaulų retėjimo priežastis. Sparčiau nei įprasta kaulai retėja, jei moteris mažai juda, netinkamai maitinasi (trūksta kalcio ir vitamino D), rūko, piktnaudžiauja kava, alkoholiu. Tiesą sakant, šios senatvinės
ligos profilaktika turėjo pasirūpinti dar tavo mama, žiūrėdama, kad daug judėtum gryname ore, valgytum varškės, gertum pieno ir vaisių sulčių. Visatai naudinga besiformuojantiems kaulams. Dabar viskas priklauso tik nuo tavęs. Jeigu to nedarei anksčiau, bent dabar pradėk valgyti daugiau produktų, kuriuose gausu kalcio, magnio ir fluoro. Organizmas gerai pasisavins kalcį, jei bus užtektinai vitamino D3. Jo pasigamins pats organizmas, jei tik suteiksi jam tokią galimybę – būsi aktyvi: vaikščiosi, važinėsi dviračiu, mankštinsiesi.

Rūpinkis savo širdimi
Nors širdies ligos dažniau užklumpa vyresnio amžiaus moteris, pasirūpinti, kad organizmo varikliui nieko netrūktų, tikrai ne per anksti. Jei aktyviai gyveni, vartok magnio. Daug šio širdies veiklą reguliuojančio mikroelemento pasišalina su prakaitu. Jei nori išsaugoti sveiką širdį, stenkis, kad magnio netrūktų: gerk kakavos, pasmaližiauk šokoladu, valgyk įvairių grūdų košių, riešutų, bananų, tamsiai žalios spalvos lapinių daržovių. Vartok folinės rūgšties. Ši medžiaga svarbi ne tik nėščiosioms. Tyrimais nustatyta, kad reguliariai vartojama folinė rūgštis kartu su vitaminais B6 ir B12 užkerta kelią kraujotakos sistemos ligoms. Šie vitaminai net trečdaliu sumažina didžiausio kraujotakos ligų kaltininko homocisteino kiekį kraujyje ir padeda išvengti išeminės širdies ligos, trombozės bei infarkto.

Komentarai