Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Kaip nevalgyti vakarais

Prieš miegą nesmaližiauk – ramiau miegosi

Atsikratyti įpročio valgyti vakare verta ne tik kai nori sulieknėti. Vėlų vakarą užsukusi į virtuvę nebenori tarškinti puodais, todėl alkį dažniausiai malšini tuo, ką patogiausia pasiimti – sausainuku, saldainiu, šaukšteliu uogienės. Tokiais vogčiomis suvalgytais naktipiečiais gali prisišaukti nemigą. Mat saldumynai sukelia energijos antplūdį kaip tik tuo metu, kai eini į lovą. O tada telieka tikėtis neramaus miego. Prieš miegą geriausia nieko nevalgyti. Blogiausiu atveju, jeigu tau tikrai sunku užmigti tuščiu skrandžiu, pasistiprink produktais, kurių angliavandeniai ne taip greitai patenka į kraują. Pavyzdžiui, išgerk stiklinę kefyro, pomidorų sulčių, sugraužk kokią daržovę.

Emocinį alkį malšink ne maistu
Kai vakare liaujiesi užkandžiauti, netikėtai atsiranda laiko. Mat tada paprastai nebesinori ir į televizorių spoksoti. Vartyk žurnalus, megzk, siūk, pagaliau sutvarkyk nuotraukų albumus, jei nuo minčių apie maistą pradingsta ūpas ką nors veikti, tinginiauk! Gali ir pamedituoti, ir kelis kvėpavimo pratimus padaryti. Kai kyla mintis vis dėlto nueiti į virtuvę ir bent kąsnelį suvalgyti, tiesiog pasitrauk nuo maisto – išeik pasivaikščioti. Tik ne-pasiimk nė cento, kad nekiltų pagunda artimiausiame kioske nusipirkti kokį skanėstą.

Jei įtikinome, kad vakare prisivalgyti neverta ne tik dėl dailios figūros, bet ir dėl geros savijautos, tai dar ir patarsime, kaip atsispirti vakarinio užkandžiavimo pagundoms. Mat iš pradžių būna tikrai nelengva.
■ Jei tik turi galimybę dažniau apsipirkti, namie nekaupk maisto atsargų.
■ Gamink tik vienam kartui. Šaldytuve neturi „nakvoti” puodai ir keptuvės su gardžių valgių likučiais.
■ Jeigu tau tenka gaminti maistą visai šeimai, pasirūpinti, kad iš mokyklos grįžę vaikai rastų paruoštus pietus, virtuvėje triūsk ne vakarais,
o rytais. Iš vakaro pasiruošk produktus: išimk iš šaldiklio mėsą, nuskusk bulves (nepamiršk užpilti vandeniu!), užmerk
kruopas. Tuomet rytą užteks atsikelti geru pusvalandžiu anksčiau ir išvirti sriubą, antrąjį patiekalą.
■ Visus produktus, kurie skirti tavo ankstyvai vakarienei, laikyk atskirai nuo kitų, geriau -ne šaldytuve, ypač jei jame yra gundančių skanėstų – valgyti paruoštos silkutės, rūkytos dešrytės, torčiuko ir pan. Kaip sakoma – kai akys nemato, tai ir širdies neskauda…
■ Dar vienas būdas išvengti pagundų – po 18 vai. išvis ne-beužeiti į virtuvę. Jei tavo virtuvė sujungta su svetaine, šį būdą reikia taikyti taip: bet kokius valgomus daiktus sudėti į šaldytuvą, spinteles ar bent jau uždengti. Matomoje vietoje laikomas maistas suvalgomas kur kas greičiau nei tas, kurio dar reikia paieškoti. Tai įrodyta daugeliu eksperimentų.
■ Žinok, kad vakarinio persival-
gymo priepuoliai dažnai ištinka tada, kai organizmui trūksta magnio, kalcio ir B grupės vitaminų. Pasirūpink, kad tau jų netrūktų.
■ Vakarienei nesirink aštrių, gausiai prieskoniais pagardintų patiekalų – jie sužadina apetitą.
■ Prieš miegą išsimaudyk kvapnioje vonioje – maudynės greitai nutildo gurgiantį pilvą.
■ Po vakarienės išsivalyk dantis. Pastebėta, kad šis būdas daugelį sulaiko nuo užkandžiavimo prieš miegą. Pasirink stipraus mėtų skonio dantų pastą – ji veiksmingiausiai malšina apetitą. Po vakarienės gali pakramtyti tik kramtomosios gumos (geriausia – taip pat mėtinės).
■ Jeigu vėliau grįžęs namiškis parnešė kokio gardaus maisto, savo porciją įsidėk į lėkštę ir pasakyk sau, kad tą gardumyną suvalgysi per pusryčius.

Komentarai