Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Grindų Plytelių Klijavimas

Kad plytelių klojinys būtų kuo geresnis, būtinai išlyginkite sienas – jos turi būti visiškai vertikalios, o vidiniai ir išoriniai kampai 90°.

grindu plyteliu klijavimasGrindis išlyginkite taip, kad jos būtų visiškai horizontalios .

Sanitarinėse patalpose, prieš klodami plyteles, įrenkite hidroizoliaciją.

Plyšiui tarp plytelių ir vonios arba kriauklės krašto užtaisyti naudokitės silikono sandarikliu.

Aplink vamzdžius išklotų plytelių nelygumus, atsiradusius plytelę nupjovus, uždenkite armatūros žiedu arba dekoratyviniais diskais.

Stebėkite, kad po plytelėmis neliktų tuštumų. Sieną dengiančios plytelės ilgainiui ima skilinėti, o plytelių grindis gali sugadinti net krintantis daiktas.

Prieš imdamiesi klijuoti plyteles, jas išrūšiuokite – jeigu pakuotėje yra plytelių su defektais, tokias panaudokite mažiau matomose arba paslėptose vietose (pavyzdžiui, už spintelių).

Klijų mišinys išlieka klijingas 10-30 minučių, todėl juo ištepkite tokio dydžio plotą, kokį galėsite iškloti plytelėmis per šį laiko tarpą.

Dėl atsargumo tolydžio vis patikrinkite užteptų klijų klijingumą, prispausdami pirštus prie apdorotos sienos, – jei klijai limpa prie pirštų, darbą tęskite, jei pirštai lieka švarūs, klijus nuo sienos pašalinkite ir tepkite naujais.

Ant lygių grindų išdėliokite plyteles įskaičiuodami vietą ir plastikiniams „kryžiukams“. Prie išdėliotų plytelių pridėkite medinę juostą ir pieštuku pažymėkite, kiek plytelių telpa tame plote.

Grindys plytelėmis klojamos panašiai kaip ir sienos. Klijus reikia tepti ant grindų ir kruopščiai prispausti prie jų plytelę. Kad išklotumėte grindis, ant plytelių kampų taip pat būtina pritaisyti tarpiklius („kryžiukus“). Pasirinkus stambesnius, siūlės bus platesnės ir plyteles bus lengviau pakloti, tačiau grindys atrodys šiurkštesnės, ir vėliau tvarkant patalpą siūles teks dažniau taisyti.

Kai plytelės paklotos, skubiai išvalykite grindis (ypač tada, jei klojamos neglazūruotos arba akmens masės plytelės, kurių paviršius yra akytas). Paskui naudokite specialų impregnuojantį aliejaus, vaško arba tepalo pavidalo skiedinį (akmens masės plytelėms).

Komentarai

Comments are closed.