Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Druska

Grains of saltSpecialistų nuomone, druska -natrio šaltinis. Tinkamais kiekiais gaunamas natris -organizmui labai reikalingas mineralas, be jo nevyktų normali medžiagų apykaita. Jis skatina inkstų veiklą, gerina virškinimą, suteikia energijos. Be druskos, t. y. natrio chlorido, ir dar kitų dviejų komponentų nesigamintų skrandžio sultys ir organizmas negalėtų virškinti maisto, ypač baltymų. Natrio chloridas organizme taip pat atsakingas už nervinių impulsų perdavimą, jis padeda palaikyti organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, patekti maisto medžiagoms ir deguoniui į ląsteles.

Jei dėl ligos gydytojas neuždraudė vartoti druskos, jos tikrai nereikia išbraukti iš valgiaraščio.

Druskos dienos norma – ne daugiau kaip 5 g, t. y. arbatinis šaukštelis. Tačiau turite atminti, kad jos perteklius kenkia širdies, kraujagyslių ir inkstų veiklai. Jei mėgstate valgyti sūriai, piktnaudžiaujate bulvių traškučiais, silke, sūdytais riešutais, rūkytais mėsos bei kitokiais gaminiais, kuriuose gausu druskos, galite viršyti druskos dienos normą. Tad papildomai maisto sūdyti tikrai nereikėtų, nes druskos gaunate su gatavais produktais. Dar geriau būtų nesveiko maisto apskritai vengti.

Kokią rinktis

Valgomoji druska – natrio ir chloro junginys. Ji išgaunama ir iš žemės, ir iš jūros. Kadangi vis dažniau druskos telkinių sudėtis neatitinka reikalavimų (daugelis druskingų vietovių yra užterštos), iškasama druska papildomai valoma nuo priemaišų. Pasak specialistų, chemiškai išvalyta balta ir smulki it smėlis druska jau nėra šimtu procentų natūralus produktas.

Natūraliosios medicinos specialistų nuomone, chemiškai išvalyta, arba rafinuota, druska tampa nenaudinga organizmui, nes joje nelieka kitų svarbių mikroelementų. Tad natūralią mineralinę druską (ji gali būti rusvo, rausvo, pilkšvo ar juosvo atspalvio) vartoti daug sveikiau. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo Himalajų druska. Kaina. Teigiama, kad ji itin švari, natūrali, turinti daugiau kaip aštuoniasdešimt biologiškai aktyvių, sveikatai naudingų elementų. Ji nesikaupia organizme, netgi padeda valyti susikaupusius šlakus, reguliuoja kraujospūdį ir vandens kiekį organizme. Ši druska turi daug kalio ir mažai natrio, todėl stiprina širdį.

Komentarai

Comments are closed.