Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

Automatinės Laistymo Sistemos

Visišką nepriklausomybę nuo lietaus dovanoja automatinės laistymo sistemos. Daugelis žmonių iškart pagalvoja, kad reikia itin plačiai atverti pinigines. Pasakyti, kiek laistymo sistema kainuos, gali tik specialistai, įvertinę laistomo sklypo plotą ir kitus pageidavimus.

Water drops on grassKartais klaidingai manoma, kad stacionari laistymo sistema tinkama tik dideliuose plotuose. Iš tiesų ją galima įrengti ir pusės aro vejoje, ir kelių hektarų parke. Tai patogus, ekonomiškas ir efektyvus vejų ir želdynų laistymo būdas, taupant vandenį – augalai gauna tiek drėgmės, kiek jos reikia.

Stacionarią laistymo sistemą sudaro po žeme išvedžiotų plastikinių vamzdžių tinklas, kuriuo vanduo tiekiamas purkštukams. Elektromagnetiniai vožtuvai (sklendės), esantys specialiose dėžėse po žeme, gauna elektros signalą iš laistymo kompiuterio ir įjungia arba išjungia vandens tiekimą konkrečiam laistymo sektoriui (zonai). Sektoriai paeiliui atsidaro, ir vanduo teka iki tos atšakos purkštukų. Drėgmės ir lietaus jutikliai automatiškai reaguoja į lietų ir dirvos drėgmę ir koreguoja laistymo programą.

UAB „Schetelig LIT” siūlo įvairių dydžių ir modelių „Rain Bird ®” purkštukus. Jie parenkami pagal konkrečias laistymo sąlygas ir intensyvumo poreikį, laistomo ploto dydį, reljefą, augmeniją. Šie prietaisai paslėpti po žeme ir laistant automatiškai išlenda. Purkštukai sumontuoti korpuse (gilzėje), iš kurios vandens slėgis juos iškelia virš žemės. Jie skirstomi j statinius ir turbininius. Statiniai purkštukai purškia vandenį 90-360° kampu ir 0,6-5,5 m spinduliu. Skirti nedideliems plotams laistyti. Turbininius (rotorinius) purkštukus suka viduje sumontuotas sukimosi mechanizmas – turbina, kuri purškia vandenį tolygiu srautu 4,5-16 m ir didesniu spinduliu. Daug besisukančių srautų tolygiai, taupiai ir efektyviai paskirsto vandenį, todėl jo sunaudojama iki 60 % mažiau.

Tik„Rain Bird ®” rotoriniai purkštukai turi unikalią patentuotą„Lietaus uždangos” („Rain Curtain™”) laistymo antgalių technologiją, kuri lemia:

•    didesnį vandens lašelių atsparumą vėjuotam orui (jie nenupučiami),

•    vandens lašeliai tolygiai pasiskirsto visu spinduliu, palaistomas plotas ir aplink purkštuką.

Šio tipo purkštukai tiksliai reguliuojami, veikia tyliai, todėl dažniausiai montuojami vejose prie nuosavų namų. Nustojus veikti signalui, jie sulenda į žemę ir yra visai nepastebimi. Visa sistema išvedžiojama po žeme, netrukdo vejapjovėms, negadina estetinio vaizdo.

LawnLaistymo sistemą valdo laistymo kompiuteris (programatorius), kuris programuojamas pagal individualius poreikius – į jo atmintį įrašoma norima programa ir vanduo paduodamas į atitinkamos zonos purkštukus reikiamu laiku. Kompiuterio ekrane matoma visa laistymo tvarkaraščio informacija visose zonose tuo pačiu metu. Kiekviena zona gali būti programuojama atskirai, parenkant laistymo režimą pagal zonos poreikius. Laistymo režimo pasirinkimas leidžia keisti laistymo dažnumą ir trukmę per parą pagal augalijos poreikius (tinkamiausias laikas yra anksti ryte arba vėlai vakare) ir oro sąlygas. Šitaip taupomas vanduo ir pinigai! Laistymo sistemos dalis – lietaus indikatorius, kuris automatiškai pamatuoja kritulių kiekį ir išjungia ar įjungia laistymo sistemą. Prietaisas padeda taupyti vandenį ir pailgina laistymo sistemos eksploatacijos laiką.

Laistymo sistemos paruošimas žiemai nesudėtingas. Valdymo įrangą, lietaus ir drėgmės jutiklius reikia išmontuoti ir saugoti šiltoje patalpoje. Laistymo sistemos vamzdyno nereikia prapūsti suspaustu oru prieš žiemą, jei įranga sumontuojama laikantis gamintojo reikalavimų. Kiekvienoje sklendės dėžutėje yra nuorinimo anga.

Pavasarį ruošiant laistymo sistemą, reikia pakeisti maitinimo elementus, užprogramuoti laistymo valdymo kompiuterį, prijungti grunto drėgmės ir lietaus jutiklius.

Automatinių laistymo sistemų privalumai:

  • Nustačius programą, laistymas vyks nuolatos, nepriklausomai nuo to, ar esate namuose. Lietaus indikatorius sistemą išjungs.
  • Laistymas vyksta tik tada, ten ir taip ilgai, kaip nustatome, todėl suvartojama mažiau vandens ir taupomi pinigai.
  • Nuoseklaus laistymo pagal užprogramuotą režimą rezultatas – sveikesni augalai ir vienodai žalia veja!

Komentarai

Comments are closed.