Axel: Baldai, Durys, Remontas, Sveikata, Kompiuteriai

6 Taisyklės, Kaip Prižiūrėti Žolės Veją

Pirmoji taisyklė: tinkamai pjaukite žolės veją
Žolės veją reikia pradėti pjauti gegužę, o baigti -spalį. Svarbiausia pjovimo taisyklė: žolės veją pjaukite dažnai, bet ne pernelyg tankiai. Pavasarį ir anksti rudenį žolės veją reikia pjauti 1 kartą per savaitę, o vasarą žolės veją tenka pjauti net 2 kartus per savaitę. Jei taip pjausite žolės veją, žolė augs tankesnė, o vejos paviršius bus standesnis. Kokio aukščio reikia pjauti žolės veją? Jei žolės veja – nauja, patariama pjauti tik žolės galiukus. O kelerių metų vejos normalus aukštis turi siekti 5-6 cm. Jei veją pjausite trumpiau, žolė ims silpti vejoje, atsiras tuščių plotų. Be to, šioje vejoje augs ir daugiau piktžolių bei samanų. Jei vejoje paliksite aukštesnę nei 6 cm žolę, ji sukietės (plačialapė žolė išstums siauralapę žolę), o vejos paviršius taps retesnis. Be to, aukšta veja greičiau nuskurdina dirvožemį.

Antroji taisyklė: naikinkite piktžoles
Dauguma piktžolių išnyksta pjaunant žolės veją. Tačiau kai kurių žemaūgių piktžolių nepavyksta nupjauti, todėl jos darko vejos išvaizdą.

Pačios aršiausios vejos piktžolės: kiaulpienės, dobilai ir saulutės.
Jei piktžolių nėra daug, jas išraukite rankomis.Jei piktžolių daug, jas naikinkite vejos herbicidais, kuriais veją apdirbti būtina iki liepos vidurio.
Praėjus 2 dienoms po to, kai žolės veją pabarstėte herbicidais, ją paliekite. Po 2 – 3 savaičių herbicidų nupurkštos piktžolės turėtų žūti. Tada jas surinkite nuo vejos ir užkaskite kiek galima toliau nuo vandens telkinių sodo ir daržo augalų.

Trečioji taisyklė: surinkite žemių krūveles
Žemių krūvelės, be abejo, bjauroja žolės veją. Be to, šios krūvelės trukdo pjauti žolę ir gali netgi pažeisti žoliapjovės peilius. Žemių krūveles gali supilti kurmiai, kurkliai, sliekai ir skruzdėlės. Šie gyviai kartu su žemėmis į vejos paviršių išstumia piktžolių sėklas, pažeidžia žolės šakneles. Su kiekvienu vejos kenkėju reikia kovoti savaip. Pavyzdžiui, skruzdėles ir kurklius galima naikinti specialiomis cheminėmis priemonėmis. Sliekams nepatinka rūgštus dirvožemis, todėl į veją neberkite kalkių. Prieš pjaudami veją, žemių krūveles nukaskite kastuvu, nes svarbu, kad žolės vejos paviršius būtų lygus.

Ketvirtoji taisyklė: kovokite su dėmėmis
Išplikusių vejos vietų priežasčių yra ne viena. Tokios dėmės gali atsirasti dėl šunų šlapimo, nudeginimo trąšomis, išlietų cheminių medžiagų sukietė-jusio dirvožemio, augalų ligų ir pernelyg reto laistymo.
Ką daryti? Iš pradžių išpjaukite gabalą nunykusios velėnos, žemę supurenkite šakėmis ir tankiai užsekite žolių sėklomis. Į 1 m2 išplikusios žolės vejos patariama suberti 30 – 50 g sėklų tada mulčiuo-kite durpėmis.
Apsėtą dirvožemį suvoluokite ir gausiai paliekite (be ne taip, kad vanduo nuplautų sėklas ir durpes). Pasėtą žolę taip pat galite uždengti tankiu tinklu, kuris sėklas apsaugos nuo paukščių ir šį tinklą palaikykite iki tol, kol žolė ims dygti.

Penktoji taisyklė: savalaikis tręšimas
Jei veją reguliariai pjaunate, jai būtinos maistinės medžiagos. Jei laiku nepatręšite vejos, joje žolė pra-retės ir pablykš. Atminkite, kad trąšos paryškina žolės vejos žalumą, sustiprina augalų šaknis ir jų atsparumą ligoms bei kenkėjams. Veją 1 – 2 kartus per sezoną patariama patręšti specialiomis žolės vejos trąšomis. Veją geriausiai tręšti prieš lietų. Jei patręšus veją 2 dienas nepalyja, veją gausiai paliekite. Trąšas patariama tolygiai išbarstyti vejos paviršiuje. Žolės vejos paviršių patogu pabarstytyr smėlio bei trąšų mišiniu.

Šeštoji taisyklė: laistykite reguliariai
Žolės veją patariama lieti ne ypač dažnai (1 kartą per savaitę), bet gausiai. Jei labai karšta, o žolės veja auga smėlyje, ją liekite 2 kartus per savaitę.
Požymis, kad reikia lieti veją, žolės tvirtumas. Kai žolės tvirtumas sumažėja, laikas palieti veją. Jei vejos ilgesnį laiką nepaliesite, ji pagels, vėliau paruduos, o tada reiks nemažai pastangų kad ji vėl atgautų savo buvusią išvaizdą. Vejos nepatariama lieti ryte ir dieną, nes didžioji dalis vandens išgaruos ir nudegins žolę. Žolės veją patariama lieti vakare arba vandens purkštumą pastatyti nakčiai. Kiek reikia pilti vandens? Žolės vejoje keliose vietose pastatykite 0,5 litro talpos stiklainius. Lieti baikite tada, kai stiklainiuose atsiras 1,5 cm storio vandens sluoksnis.
Jei vejos neliejote ilgiau nei savaitę, liekite taip, kad stiklainiuose susidarytų 2,5 cm storio vandens sluoksnis.

Komentarai